[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

فسخ قرادادهای راکد در شهرک صنعتی، روزنامه شیراز نوین

مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک با بیان اینکه با نظارت و پایش مستمر بر وضعیت ساخت و ساز و فسخ قراردادهای راکد امکان بورس‌بازی زمین در شهرک‌های صنعتی به صفررسیده است، گفت: سال گذشته ۹۰ قرارداد راکد در نواحی صنعتی فسخ شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، فرهاد اصل ایرانی‌فام در آیین اختتامیه همایش تخصصی مدیران حقوقی شرکت شهرک‌های صنعتی سراسرکشور در شیراز اظهار داشت: فرآیند بازنگری و اصلاح قوانین درحال اجرااست و تا نیمه نخست امسال به پایان می‌رسد.
وی با تأکید‌بر شناسایی قوانین و مقررات بازدارنده تولید و سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی و تلاش به منظور اصلاح آنها در راستای شفافیت بیشتر و نیز بهبود فضای کسب و کار گفت: وضع قوانین حمایتی در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران و تحقق تولید ایرانی و اشتغال پایدار در دستور کار این سازمان قرارگرفته و گام‌های مؤثری برداشته شده است.
مدیر حقوقی و امور قراردادهای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تأکید‌بر لزوم تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ آنها با هدف واگذاری اراضی به سرمایه‌گذاران واقعی‌ افزود: بر‌اساس قانون چنانچه متقاضیان پس از اعطای مهلت‌های قانونی نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکنند قرارداد آنها فسخ و به سرمایه‌گذارانی که اهلیت لازم را داشته باشند واگذار می‌شود.
اصل ایرانی‌فام با بیان اینکه با نظارت و پایش مستمر بر وضعیت ساخت و ساز و نیز فسخ قراردادهای راکد، امکان بورس‌بازی زمین در شهرک‌های صنعتی به صفررسیده است‌ تصریح کرد: در این زمینه در سال گذشته حدود 103هکتار زمین درقالب 90‌قرارداد راکد مربوط به دهه‌های 70 و 80 فسخ و این اراضی در اختیار سرمایه‌گذاران دیگر قرارگرفت. مدیر‌عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس نیز از رسیدگی و بررسی پرونده‌های راکد صنعتگران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس در سال گذشته خبر داد و گفت: این پرونده‌ها در4‌جلسه هیئت حل اختلاف و داوری با حضور داور و حکم مرضی‌الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بررسی و رسیدگی شد.
احد فتوحی افزود: با بررسی 44‌پرونده درنهایت منجر‌به فسخ قطعی 3پرونده شد که بیش‌از 31هزار متر زمین بازگردانده و به سرمایه‌گذاران واقعی واگذار شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزادسازی آنها از برنامه‌های مهم است گفت: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر، روند ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های صنعتی شتاب می‌گیرد.
وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضای اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیئت حل‌ اختلاف و داوری بررسی شد.
فتوحی تعیین‌تکلیف قراردادهای راکد و غیر فعال از طریق هیئت حل‌ اختلاف و داوری را یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیر فعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی برای ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح این استان فراهم شود. همایش تخصصی مدیران حقوقی و امور قراردادهای شرکت‌های شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با هدف بحث و تبادل نظر و بررسی راهکارهای حقوقی حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی، با حضور معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به مدت دو روز به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی