[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

بخشودگی جرایم کارفرمایان، روزنامه شیراز نوین

مدیر‌کل تأمین اجتماعی فارس گفت: برای حمایت از نیروی مولد و کالای داخلی، طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان مجدداً اجرایی خواهد شد.
به گزارش شیراز‌نوین به نقل از روابط عمومی تأمین اجتماعی فارس، عبدالکریم نباتی با اشاره به نامگذاری امسال، اجرایی شدن طرح بخشودگی جرایم بیمه‌ای را در راستای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی ارزیابی کرد و گفت: اعمال این طرح براساس قانون و دستورالعمل‌های مرتبط انجام می‌شود.
وی در توصیف شرایط برخورداری از این طرح گفت: قانون بخشودگی جرایم در رابطه با کارفرمایانی اجرا می‌شود که حق بیمه کارگران تحت پوشش خود را به‌صورت منظم و مطابق با قانون پرداخت کرده باشند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته نظیر حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارز با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار‌ بازمانده‌اند.
نباتی با تأکید‌بر اینکه خوش‌حسابی کارفرمایان و فعال بودن کارگاه از مهمترین شروط استفاده از مزایای طرح بخشودگی است‌ تصریح کرد: کارگاه‌های تعطیل و ورشکسته و فاقد فعالیت مشمول این قانون نیستند‌. وی افزود: کارفرمایان کارگاه‌های معدنی، تولیدی، خدماتی‌، صنعتی، پیمانکاری و اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی یا غیر دولتی که جرایم متعلقه آنها مربوط به قبل از تاریخ 29‌اسفند 95 باشد، اگر تا دهم تیرماه امسال در مورد پرداخت یا تقسیط اصل بدهی قطعی شده، با تأمین اجتماعی توافق کنند، از بخشودگی برخوردار می‌شوند.
مدیر‌کل تأمین اجتماعی فارس با اشاره به بخش دیگری از تسهیلات این طرح گفت: کارفرمایان بدهکاری که در دوره اجرای بخشنامه‌های قبلی، علی‌رغم ارائه درخواست از پرداخت تمام یا بخشی از بدهی خود خودداری کرده‌اند، می‌توانند در صورت ارائه درخواست مجدد، با رعایت ضوابط مربوط مشمول استفاده از تسهیلات این بخشودگی بهره برند.
وی با اشاره به نحوه بررسی درخواست کارفرمایان گفت: بدهی‌های تا ٥‌میلیارد ریال توسط شعب تأمین اجتماعی، بدهی‌های تا ٢٠‌میلیارد ریال به وسیله اداره کل تأمین اجتماعی و بدهی بیش‌از ٢٠‌میلیارد ریال توسط ستاد مرکزی سازمان بررسی می‌شود. 
مدیر‌کل تأمین اجتماعی فارس در‌خصوص شرایط پرداخت اقساط بدهی کارفرمایان نیز گفت: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را ارائه دهند که در این صورت با تقسیط ١٢‌ماهه ١٠٠‌درصد جرایم، با تقسط ١٨‌ماهه ٨٥‌درصد جرایم، با تقسیط ٢٤‌ماهه ٧٥‌درصد جرایم و با تقسیط ٣٠‌و یا ٣٦‌ماه به ترتیب ٦٠ و٥٠ درصد جرایم بخشیده خواهد شد‌.
نباتی همچنین با تأکید‌بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی سهل‌ترین شرایط ممکن را برای رونق چرخه تولید و پرداخت حق بیمه و بخشودگی جرایم فراهم کرده است تا مبلغ نقدینگی به جای جرایم، در تولید و کارآفرینی هزینه شود‌ تأکید کرد: از تمام کارفرمایان محترم واجد شرایط دعوت می‌شود تا دهم تیرماه امسال با مراجعه به شعب تأمین اجتماعی از این طرح ملی به نحو احسن استفاده کنند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی