[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

مجلس پشتیبان دولت در ساخت مسکن ملی است ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ارزیابی مجلس یازدهم گفت: مجلس یازدهم از مجالس موفق کشور بود، اما این گفته به معنای آن نیست که مردم مشکل ندارند؛ بلکه این مجلس در تصویب قوانین و لوایحی که دولت برای حل مشکلات مردم ارائه کرد، پیش‌قدم بود.
وی در بیان برخی از مهم‌ترین مصوبات مجلس یازدهم، عنوان کرد: نخست باید از قانون جهش مسکن شروع کنیم؛ یکی از مسائل مهمی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند اما مشکلی در قانونگذاری ندارد، تولید مسکن است. امروز مجلس نه‌تنها در این زمینه مانع نیست، بلکه پشتیبان دولت هم شده است.
ابراهیم عزیزی خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم طرح سه‌گانه‌ای برای حل مسئله مسکن به تصویب رساند که شامل قانون ساخت چهارمیلیون مسکن، قانون سامان‌دهی اجاره‌بها و قانون مالیات بر خانه‌های خالی است.
او ادامه داد: قانون شفافیت به عنوان مطالبه‌ای عمومی از دیگر قوانین مصوب مجلس یازدهم بود که اکنون در حال طی کردن مراحل نهایی است.
وی گفت: برخی افراد شفافیت را تنها در روشن بودن آرای نمایندگان می‌بینند که این نوعی سطحی‌نگری به این قانون است؛ شفافیت به این معناست که معاملات دولتی در معرض دید عمومی قرار گیرد، مردم از قراردادهای دولتی غیر از موارد دفاعی و امنیتی مطلع باشند و حتی در جریان گفت‌وگو‌ها و مذاکرات مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز قرار گیرند.
عزیزی افزود: مجلس شورای اسلامی امروز هم از شفاف‌ترین ارکان کشور است و از صبح که زنگ مجلس به صدا درمی‌آید تا آخرین لحظه، جلسات از صدا و سیما پخش زنده 
می‌شود.
او با بیان اینکه همواره به اشتباه، فارس به عنوان استانی برخوردار نگریسته شده، گفت: در مدت فعالیت خود در مجلس یازدهم تلاش کردیم نگاه‌ها به این استان را تغییر دهیم. عزیزی اظهار کرد: دولت‌ها باید با توجه به شاخص‌ها و متناسب با مأموریت‌هایی که استان‌ها به عهده دارند، از آنها پشتیبانی کنند.
وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین پیگیری‌ها و اقدامات انجام‌شده، انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس است؛ توسعه بدون آب بی‌معناست و باید هدف‌گذاری در زمینه آب را ادامه دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی