[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

آغاز مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: از اهداف راهبردی مدارس در اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی، تقویت بنیه علمی و همچنین افزایش توانمندی دانش‌آموزان در کسب مهارت‌های علمی- تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین توانایی برقراری ارتباط در زندگی واقعی است. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، فرهاد اسماعیلی گفت: جشنواره نوجوان خوارزمی در شکل‌گیری فرصت‌های مناسب برای تحقق و بروز خلاقیت دانش‌آموزان دوره اول متوسطه و تکوین شخصیت علمی پژوهشی آنها از اهمیت خاصی برخوردار است. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: برگزاری جشنواره نوجوان خوارزمی در سطح مدارس، در راستای  نهادینه کردن اهداف پیش‌بینی شده مندرج در ساحت علمی فناوری سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است. وی گفت: تقویت بنیه علمی، تفکر و نحوه یادگیری دانش‌آموزان و همچنین افزایش توانمندی آنها در کسب مهارت‌های علمی - تحقیقاتی و پژوهشی و توانایی برقراری ارتباط در زندگی واقعی، از دیگر اهداف راهبردی مدارس در اجرای جشنواره نوجوان خوارزمی در دوره اول آموزش متوسطه است. اسماعیلی با بیان اینکه «این جشنواره در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌گردد» افزود: فرایند اجرایی این جشنواره در شش رشته علمی- آموزشی با عناوین پژوهش، دست‌سازه‌ها، زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌های آزمایشگاهی و بازارچه‌های کارآفرینی شکل گرفته است. وی با بیان اینکه «این جشنواره در 59منطقه آموزشی و یک هزار و 564مدرسه دوره اول متوسطه سراسر استان برگزار می‌گردد» افزود: مرحله استانی این جشنواره در رشته‌های زبان و ادبیات فارسی و فعالیت‌های آزمایشگاهی به صورت حضوری و در رشته‌های زبان انگلیسی، پژوهش، دست‌سازه‌ها و بازارچه‌های کارآفرینی نیز به صورت غیرحضوری و بر اساس CD ارسالی از فعالیت تیم‌های منتخب مناطق  ارزیابی می‌شوند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس  با اشاره به کسب رتبه دوم کشوری این جشنواره توسط دانش‌آموزان منتخب فارس در رشته زبان و ادبیات فارسی و کسب رتبه سوم در رشته فعالیت‌های آزمایشگاهی گفت: در مجموع بیش از 188هزار دانش‌آموز در 1595مدرسه متوسطه اول  در سراسر استان فارس مشغول به تحصیل هستند.  
اسماعیلی گفت: در چهارمین دوره بخش نوجوان جشنواره خوارزمی در سال تحصیلی جاری،  177هزار و 332دانش‌آموز فارس حداقل در یک رشته  از رشته‌های شش‌گانه آن در مرحله آموزشگاهی با هم به رقابت پرداختند. معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری مرحله منطقه‌ای این جشنواره در اسفندماه 96 گفت: مرحله استانی چهارمین جشنواره نوجوان خوارزمی نیز در روز‌های 19 و 20 اردیبهشت ماه و در مرکز شبانه‌روزی دکتربهشتی شیراز با حضور بیش از یک هزار دانش‌آموز منتخب برگزار و هم‌اکنون در حال اجرا  است.رئیس اداره آموزش دوره اول متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز با بیان اینکه «نتایج نهایی مرحله استانی این جشنواره تا 10روز آینده اعلام خواهد شد» گفت: مرحله کشوری جشنواره نوجوان خوارزمی با حضور دانش‌آموزان برگزیده سراسر کشور در تیرماه 97 و در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود که در رشته‌های شش‌گانه آن از هر استان یک تیم برگزیده شرکت خواهند نمود. عبدالرضا سرانجام به عنوان دبیر اجرایی جشنواره نوجوان خوارزمی افزود: در ارزیابی و بررسی شاخص‌های علمی -آموزشی جشنواره نوجوان خوارزمی، از توانمندی کارشناسان دوره اول متوسطه و همچنین داوران باتجربه و متخصص استفاده شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی