[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

افزایش ۵۰‌درصدی پرونده‌های بالای ۵۰۰میلیون تومانی کالای قاچاق، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس آگاهی ناجا از افزایش ۵۰ درصدی پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومانی کالای قاچاق در سال ۹۶ خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد رضا مقیمی  در جلسه قرارگاه مبارزه با کالای قاچاق فرماندهی انتظامی استان فارس، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « سال حمایت از کالای ایرانی»، بیان کرد: مبارزه با کالای قاچاق در نیروی انتظامی به‌صورت جدی ادامه پیدا می‌کند.
رئیس پلیس آگاهی ناجا تأکید کرد: مبارزه با موضوع کالای قاچاق از نخریدن کالای خارجی تا مبارزه بی‌امان با این موضوع در مرزهای کشور را شامل می‌شود و همه باید در این خصوص حساس باشند.
سردار مقیمی با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در استان فارس نسبت به سال گذشته افزود: در مجموع وضعیت آماری کشفیات کالای قاچاق در استان فارس مناسب است.
وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی جزء اولویت‌های اصلی در راستای مبارزه با کالای قاچاق است تصریح کرد: اهتمام جدی و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در دستور کار پلیس است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت‌های اساسی و مهم ناجا دانست و گفت: در این راستا حرکت جهادی و انقلابی در جهت مبارزه با این پدیده شوم مد نظر است.
سردار مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات کالای قاچاق در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ معادل ۵۱ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه پرونده‌های بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان با افزایش ۳۹ درصدی روبه‌رو بوده است افزود: در سال ۹۵ تعداد سه هزار و ۲۳ پرونده و در سال ۹۶ چهار هزار و ۱۹۰ پرونده قاچاق تشکیل شده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا پرونده‌های تشکیل شده بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ را ۸۵۷ فقره عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۵، ۵۰ درصد افزایش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی