[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۱
  • دوره جدید

اشراف کامل اطلاعاتی سپاه بر عناصر ضدانقلاب، روزنامه شیراز نوین

ساعت24: فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: امروز تمام مأموریت‌های نزسا را پهپادهای آن انجام می‌دهند که شامل ماموریت‌های شناسایی، رزمی و انتحاری است.
 سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دیروز (شنبه، 30 بهمن) در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: سال های گذشته در شمالغرب کشور اقدامات ضد امنیتی فراوانی داشتیم چون در منطقه وسیعی از این جغرافیا، پایگاه و پاسگاه نداشتیم و ضدانقلاب از این موضوع سوءاستفاده و مناطقی را ناامن کرده بود.
وی خاطرنشان کرد: از اواخر سال 89 زیر ساختهای امنیتی و اشراف اطلاعاتی ایجاد کردیم و در سال 90 درگیری های زیادی با ضدانقلاب برای بازپس‌گیری مناطق داشتیم. با گرفتن جاسوسان و بخش وسیعی از مناطق شمالغرب، الان روی نوار مرز مستقر و بر ضد انقلاب اشراف کامل اطلاعاتی داریم.
سردار پاکپور افزود: در سالیان گذشته هم در جنوب شرق و هم عمق عملیات آنها به 200-300 کیلومتر رسیده بود. زمانی که ما منطقه را تحویل گرفتیم، ایجاد امنیت و اشتغالزایی را در دستور کار گذاشتیم.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با تأکید بر اینکه امنیتی که الان در جنوب شرق وجود دارد، مرهون حضور دائم مردم بومی منطقه است، متذکر شد: در جنوب شرق نیز اقدامات سپاه، ریشه‌ای بوده و با پذیرش مردم منطقه، الان 70 درصد امنیت و حراست از مرزها برعهده نیروهای بومی منطقه گذاشته شده است.
وی ادامه داد: برخی گروهک‌هایی که سال ها از فضای اقدامات تروریستی دور بودند، امسال توسط سازمان‌های فرامنطقه‌ای و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس تحریک شدند تا اقداماتی را علیه ایران اسلامی انجام دهند که خوشبختانه با هوشیاری کامل سپاه، اقدامات این گروه‌ها ناکام ماند.
سردار پاکپور در بخش دیگری سخنان خود تأکید کرد: امروز تمام ماموریت‌های نزسا را پهپادهای آن انجام می‌دهند که شامل ماموریت‌های شناسایی، رزمی و انتحاری است.
وی در ادامه نشست خبری خود با اصحاب رسانه، از برگزاری رزمایش نزسا با نام پیامبر اعظم 11 خبر داد و گفت: این رزمایش از دوم اسفند در جنوب شرق و شرق کشور آغاز می‌شود.
سردار پاکپور افزود:‌ این رزمایش در دو مرحله از دوم اسفندماه آغاز می‌شود و راکت‌های پیشرفته و مدرن و دقیق طی آن در منطقه مرکزی کشور تست خواهد شد. در بخش دیگر نیز، بخش پهپادی و توپخانه و دفاع کوی و برزن خواهد بود.
فرمانده نیروی زمینی سپاه تصریح کرد: در این رزمایش، راکت های دقیق زنی که به تازگی به سازمان رزم سپاه اضافه شده نیز تست می‌شود.
این فرمانده عالی رتبه سپاه پاسداران در ادامه خطاب به دولتمردان آمریکا، متذکر شد: دولتمردان امریکا باید عاقل باشند. سپاه در برخی موارد تحریم بوده ولی اگر بخواهند سپاه را تحریم کنند، کار غیرعاقلانه‌ای انجام داده‌اند.
سردار پاکپور درباره اشراف اطلاعاتی سپاه بر مناطق غرب و شمال غربی کشور، تأکید کرد: در شمال عراق مخصوصاً از مرز ایران و ترکیه و عراق، ما کاملاً با عناصر غیردولتی هم مرز هستیم و دولت مرکزی حاکمیتی بر این مناطق ندارد از این رو اشراف اطلاعاتی سپاه قریب به 70درصد بیش از گذشته است.
وی درباره کمک‌های مستشاری ایران به کشورهای جبهه مقاومت هم گفت: کمک‌های مستشاری به درخواست کشورهاست و این مسئله از گذشته وجود داشته الان نیز کمک مستشاری انجام می‌شود و در آینده هم ادامه دارد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: در جنوب شرق برخی مناطق تحت محاصره سیل بود که کمک‌های اساسی توسط قرارگاه قدس نزسا انجام شده است. در شمال شرق هم که منطقه رزمایش است، نفربرهایی که قرار است در رزمایش مشارکت کنند، الان در حال کمک‌رسانی به مردم گرفتار در سیل و برف هستند.
سردار پاکپور در پاسخ به این سوال که با توجه به وضعیت ناامنی پیرامونی ایران، آیا استکبار آسوده نشسته است؟ گفت: اکثر اتفاقاتی که در منطقه می‌افتد سمت و سوی ایران دارد، اما اینکه چرا نزدیک ما هم نمی‌شوند به خاطر امنیت و زیرساخت‌هایی است که ایران اسلامی و سپاه در سال‌های گذشته ساخته است.
وی تأکید کرد: خیلی از کنسولگری‌هایی که در آن سوی مرزهای شمال‌غرب کشور وجود دارد، قصد تجهیز تروریست‌ها برای اقدام علیه ایران را داشته و دارند، اما با آمادگی سپاه هیچ کاری نتوانستند انجام دهند.
سردار پاکپور در پایان گفت: داعش در دیالی حضور دارد و حتماً دلش می‌خواهد که سمت مرز ایران بیایید، اما جرئت نمی‌کند از حد و مرزی که ما تعیین کردیم جلوتر بیایید، اگر هم بیایند، ما منهدم‌شان می‌کنیم، همان‌طور که سال گذشته و امسال گروه‌هایی از داعش در غرب کشور منهدم شدند و برخی اعضای‌شان هم دستگیر شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی