[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

طرح ضیافت، بازدارنده گرانی، روزنامه شیراز نوین

گزارش شیرازنوین از حاشیه‌های بازار رمضان در شیراز
طرح ضیافت، بازدارنده گرانی
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس: پیش‌بینی کرده‌ایم ماه رمضان امسال بدون گرانی سپری شود

 

شیرازنوین- محمد شبیری

mohammad4838@yahoo.‌com

 مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی فارس درخصوص قیمت کالای اساسی و معیشیتی در سبد غذایی ویژه ماه رمضان گفت: در استان فارس قیمت برنج، شکر، افزایش نداشته است فقط برنج کاشت داخلی مختصری افزایش قیمت داشته و همچنین درخصوص قیمت گوشت مرغ نیز قیمت مرغ تا 6200تومان پیش‌بینی شده است.
هدایت رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار شیرانوین بااعلام اینکه درخصوص قیمت گوشت مرغ از قبل از ماه مبارک رمضان جوجه‌ریزی انجام شده و ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را 6200در سطح استان پیش‌بینی کرده است اظهارداشت: با تدابیری که صورت گرفته درصورت بروز مشکل غیر متقربه  و افزایش قیمت مرغ، ستاد تنظیم بازار برای کاهش قیمت از ذخایر پیش‌بینی‌شده استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: برنج عرضه‌شده در طرح ضیافت از سه نوع برنح شامل 11021هندی  قیمت هرکیلو  5500تومان، برنج تایلندی 3850تومان، برنج هندی سیلا 2550 در نظر گرفته شده است.
رحیمی با بیان اینکه بر اساس مصوبه اجرایی دولت مصرف‌کنندگان خرید روغن خوراکی نیز می‌توانند محصولاتی مانند روغن نباتی 10درصد زیر نرخ  درج‌شده بر کالا تهیه کنند افزود: همچنین قیمت مصوب ۱۲‌هزار و  ۶۰۰‌تومانی برای هرشانه تخم‌مرغ  و قیمت هر کیلو شکر برای مصرف‌کننده  2850تومان در طرح ضیافت پیش‌بینی شده است که مصرف‌کنندگان می‌توانند کالای مصرفی خود را از فروشگاه‌های بزرگ شهرستان‌های فارس تهیه کنند.
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه عرضه محصولات استراتژیک و اساسی پرمصرف در ماه رمضان به معنای کمبود نیست، بلکه برای جلوگیری از حباب قیمتی و جدید و کاذب در بازار این ماه است بیان کرد: هر کیلوگرم گوشت گوساله نیز ۲۳هزار تومان در استان‌های مختلف عرضه می‌شود و این در حالی است که طبق مصوبه تنظیم‌شده تا پایان ماه رمضان قیمت‌ها ثابت خواهد ماند.
وی ادامه داد: در سبد غذایی خانوارها چند محصول غذایی شامل سبزی صیفی حبوبات مواد پروتئینی  و کربوهیدرات‌ها وجود دارد که قیمت آنها در بازار ثبات نسبی دارد با عرضه گوشت قرمز و مرغ منجمد برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان، قیمت این محصولات افزایش نامتعارف نخواهد داشت.
رحیمی تأکید کرد: انبارها و سردخانه‌های فارس برای اجرای طرح ضیافت پر است و شهروندان برای خرید این نوع کالا هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی