[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

مديركل استاندارد فارس خبر داد: شناسايي ميلگردهاي غير استاندارد در فارس، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره كل استاندارد فارس ميلگرد فولادی از سال 71 مشمول استاندارد اجباری بوده لذا توليد و عرضه و مصرف آن بدون تأييديه استاندارد و رعايت شرايط فنی توليد ممنوع است.
مديركل استاندارد فارس گفت در راستای نظارت و كنترل بازار توسط كارشناسان اداره كل استاندارد فارس یک واحد تولید‌کننده خاموت از میلگردهای ضایعاتی پلمب شد.
رهنما افزود: براساس گزارشات دریافتی مبنی‌بر فعالیت یک واحد تولیدی و فروش خاموت از میلگردهای غیر استاندارد، کارشناسان این اداره کل به محل مراجعه کردند و مقادیر زیادی میلگردهای کهنه و ضایعاتی در محل واحد مشاهده که به دلیل تولید و شرایط غیر استاندارد مقدار 4 تن خاموت غیر استاندارد توقیف شد. مديركل استاندارد فارس گفت: مطابق استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید میلگرد مورد مصرف در بتن می‌بایست از مواد اولیه با سابقه متالورژی مشخص انجام شود. لیکن متأسفانه در محل مذکور نه تنها از این روش استفاده نمی‌شد بلکه در بررسی‌های انجام‌شده ویژگی‌های اولیه میلگردهای مذکور نیز مردود شد که مراحل قانونی برخورد با متخلفین در حال انجام است.
بنابراین با توجه به حساسیت استفاده از مصالح ساختمانی ضروری است ناظرین از محل تولید و یا خرید مصالح ساختمانی استاندارد  اطمينان حاصل کنند. وی از مردم خواست در صورت مشاهده توليد ميلگرد غير قانونی مراتب را به اداره كل استاندارد فارس منعكس کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی