[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

کولاکوویچ: توریست هم بودیم، کارمان سخت بود!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی والیبال ایران گفت: در فهرست انتخابی من برای لیگ ملت‌ها حداقل پنج بازیکن جوان قرار دارند، اما باید تا فردا که نتیجه ویزاها مشخص می‌شود، صبر کنیم. به گزارش «ورزش سه»، مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال سال 2018 مردان از چهارم خردادماه شروع می‌شود و تا سوم تیرماه دنبال خواهد شد. تیم ملی والیبال ایران که برای اردوی برون مرزی بامداد چهارشنبه تهران را با 15‌بازیکن ترک می‌کند، در هفته‌های اول تا چهارم لیگ جهانی در کشورهای فرانسه، آرژانتین، روسیه و آمریکا به میدان می‌رود و در هفته پنجم در تهران میزبان تیم‌های کره‌جنوبی، بلغارستان و آلمان خواهد بود.
ایگور کولاکوویچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی درباره بازیکنان انتخابی برای هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال افزود: من فهرست خودم را انتخاب کردم اما برخی بازیکنانی که انتخاب کردم، مشکل ویزا دارند و بهتر است تا فردا صبر کنید و بعد اعلام می‌کنم.
وی در پاسخ به این پرسش که به صعود تیم ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها چه میزان امید دارید گفت: تیم ایران 15بازی در مرحله مقدماتی دارد و در لیگ ملت‌های والیبال 16‌تیم قدرتمند جهان شرکت دارند که همگی به غیر از فرانسه که میزبان مرحله نهایی است، با تمام قدرت حاضر می‌شوند و امید به صعود دارند. به همین دلیل نمی‌توانم صعود به مرحله نهایی را پیش‌بینی کنم اما با تمام وجود برای رسیدن به این هدف می‌جنگیم.
سرمربی تیم ملی والیبال در پاسخ به این سؤال که آیا دو بازی تدارکاتی با صربستان کم نیست گفت: هفته نخست لیگ ملت‌ها نزدیک است و همه تیم‌ها شرایط یکسانی دارند و فرصت چندانی برای آمادگی نداشتند. روز گذشته تازه لیگ ملت‌های اروپا به پایان رسیده و بازیکنان آمریکایی و کشورهای اروپایی به کشورهای خود رفتند. این تیم‌ها تازه تمرینات آماده‌سازی خود را شروع می‌کنند. بنابر‌این تنها گزینه موجود دیدار تدارکاتی با صربستان بوده است.
کولاکوویچ درباره اهمیت دو رویداد مهم پیش رو (لیگ ملت‌ها و قهرمانی مردان جهان) گفت: برای من هر دو رویداد از اهمیت بالایی برخوردار است، اما از نظر قوانین و استانداردهای فدراسیون جهانی رقابت‌های قهرمانی مردان جهان اهمیت بیشتری دارد. این رقابت‌ها هر چهار‌سال یک‌بار برگزار می‌شود اما لیگ ملت‌های والیبال اینگونه نیست. در لیگ ملت‌ها باید قاره پیمایی داشته باشیم و این دو رویداد در کل قابل مقایسه از نظر برگزاری نیستند.
وی تصریح کرد: لیگ ملت‌ها از نظر من اهمیت کمتری ندارد اما فرصت استفاده از جوانان بیشتر مهیا است، زیرا بازیکنان جوان توانایی بازی در این رقابت‌ها دارند. البته اگر بازیکنان جوان عملکرد خوبی در لیگ ملت‌ها داشته باشند، طبیعی است که شایستگی حضور در قهرمانی مردان جهان را نیز دارند.
سرمربی تیم ملی والیبال درباره تعداد بازیکنان جوان در فهرست انتخابی و احتمال حضور آنان در 14‌نفر نهایی هفته نخست، گفت: در فهرست من حداقل پنج بازیکن جوان همانند توخته، صالحی، حضرت پور، کاظمی ‌و شریفی قرار دارند اما باید فردا که نتیجه ویزاها مشخص شود، درباره آنها تصمیم‌گیری کنم.
وی درباره روش برگزاری لیگ ملت‌های والیبال نیز گفت: من این سؤال را از شما می‌پرسم که اگر به عنوان یک توریست بخواهید در مدت پنج‌هفته به قاره‌های مختلف سفر کنید، نظرتان چیست؟ به یقین مسابقات سختی پیش‌رو داریم، زیرا در هر هفته‌، سه مسابقه سخت داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی