[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

طرح‌ها دارای زمان‌بندی اجرایی باشند، روزنامه شیراز نوین

قرارگاه اجتماعی استان با تمرکز بر 10 حوزه تخصصی به ریاست محمدهادی ایمانیه تشکیل شد. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، جلسه قرارگاه اجتماعی استان صبح سه‌شنبه هجدهم اردیبهشت به ریاست محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد.
ایمانیه در این جلسه تشکیل این قرارگاه را کاری مهم و اقدامی ارزشمند دانست و گفت: شورای اجتماعی کشور همواره مورد توجه خاص مقام معظم رهبری بوده است؛ دولت سیزدهم نیز با جدیت به این مسئله می‌پردازد.
وی با تصریح بر اینکه پیشنهادات باید به صورت کمی و دارای زمان‌بندی اجرایی به تصویب برسد، افزود: قرارگاه، مسئول سیاست‌گذاری و رصد اجرای سیاست‌گذاری‌هاست؛ پس باید در هر 10 عرصه معنویت و اخلاق، هویت محلی، کالبدی و زیرساختی، اقتصادی و معیشتی، خدمات اجتماعی، سبک زندگی، علمی تربیتی، امنیتی انتظامی، حقوقی قضایی، سلامت اجتماعی و بهداشت، یک مسئول و سرتیم مشخص شود تا ضمن هم‌افزایی و جلوگیری از موازی‌کاری، برای رسیدن به اهداف حرکت کرد.
نماینده عالی دولت در فارس بر ضرورت استفاده از تجهیزات و امکانات موجود نیز تأکید کرد و گفت: مسئول تأمین اعتبار برای هر حوزه طبیعتاً تیم متولی است و در قرارگاه اجتماعی فقط هماهنگی‌ها صورت می‌پذیرد.
وی ادامه داد: سرتیم‌ها یک دستیار مردمی هم داشته باشند تا با استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های مردمی گام محکم‌تری برای محرومیت‌زدایی برداشته شود.
استاندار فارس ایجاد کمربند سبز در اطراف شهر را جزء فراموش‌نشدنی اقدامات در زمینه جلوگیری از حاشیه‌نشینی دانست و افزود: جلسات مربوط به محلات کم‌برخوردار حاشیه شهر با جلسات مربوط به محلات موجود در سطح شهر باید تفکیک شوند؛ ضمن اینکه نباید روستاهای اطراف و حاشیه شهر گسترش یابند و هم‌زمان برای رفع محرومیت از چهره این مناطق باید جهادگونه تلاش کرد.
وی با تصریح بر اینکه برای پیشگیری از ایجاد حاشیه‌نشینی و مهاجرت معکوس باید کارهای علمی و کارشناسی انجام شود، گفت: قطعاً الگوهای جهانی در این زمینه وجود دارد. در گام اول وضعیت موجود تعیین و سپس بر اساس هدف، برنامه‌ریزی انجام می‌شود و برای تحقق آن گام 
برمی‌داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی