[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

شائبه طرفداری از افراد ایجاد نشود، روزنامه شیراز نوین

اسماعیل قزل‌سفلی گفت: عوامل اجرایی شعب، ۲۷هزار نفر در مرحله دوم شامل ناظران، عوامل اجرایی، بازرسان و عوامل تأمین‌کننده شعب مشخص شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، اسماعیل قزل‌سفلی در جمع خبرنگاران گفت: در حوزه سلامت انتخابات همه تلاش‌ها در حوزه اجرا بر این بود که شائبه طرفداری از فردی هم وجود نداشته باشد.
رئیس ستاد انتخابات فارس با اشاره به اینکه انتخابات دور اول به خوبی با صحت و امنیت کامل برگزار شد، گفت: 800 حمله سایبری نشان از فعالیت دشمن داشت که خوشبختانه با اقدامات مناسب به پایان رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: یکی از مهم‌ترین راهبردهای ما در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، تلاش برای رفع نارضایتی است و در سال گذشته بیش از 130 مورد که در حوزه‌های مختلف بود، با کمک همه دستگاه‌ها و مردم تلاش شد تا مرتفع شود و در مسیر منطقعی حل مسئله قرار بگیرد.
قزل‌سفلی افزود: مرحله دوم مهم‌تر از مرحله اول است؛ در مرحله اول نامزدها زیاد و حساسیت‌ها کمتر بود و این مرحله برعکس بوده و نامزدها کم و حساسیت‌ها زیاد است و از روز 12 اسفند مقدمات خوبی فراهم کردیم. وی گفت: در 2 حوزه برای تعیین سه کرسی، 6 نفر به رقابت می‌پردازند که در حوزه انتخابیه شیراز، زرقان و همچنین مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد مرحله دوم اجرا می‌شود و 820 شعب اخذ رأی در این 2 حوزه انتخابیه وجود دارد که 497 شعبه در شیراز و زرقان و 323 شعبه در مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد قرار گرفته است.
قزل‌سفلی اظهار کرد: 13 هیئت اجرایی تشکیل شده و 2 هیئت در حوزه‌های اصلی و 11 حوزه در حوزه‌های فرعی 
هستند.
وی گفت: عوامل اجرایی شعب، 27هزار نفر در مرحله دوم شامل ناظران، عوامل اجرایی، بازرسان و عوامل تأمین‌کننده شعب مشخص شده است.
قزل‌سفلی گفت: 629 شعبه ثابت شهری و روستایی و 191 شعبه سیار شهری و روستایی است.
وی از در نظر گرفتن 35هزار مترمربع محل نصب تراکت و پوستر انتخاباتی برای استفاده نامزدهای انتخاباتی خبر داد و گفت: در حوزه آموزش در 2 بخش آموزش عوامل اجرایی و هماهنگی‌هایی که باید انجام می‌دادیم، آموزش‌ها از سر گرفته شد و روز دوشنبه و سه‌شنبه بخش پایانی آموزش اجرا شد و از آنجا که در شیراز و زرقان انتخابات تمام الکترونیک برگزار می‌شود، برنامه‌ریزی آموزش شکل گرفته است. قزل‌سفلی گفت: برای هر شعبه 2 تا 3 صندوق اخذ رأی پیش‌بینی کردیم و به ازای هر شعبه یک مرکز صندوق پشتیبان واکنش سریع، در نظر گرفته‌ایم.
وی گفت: پیش‌بینی لازم برای رأی‌گیری دستی در نظر گرفته‌ایم و به صورت پشتیبان این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ایم. قزل‌سفلی اضافه کرد: در بحث اعلام نتایج هم در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان در کوتاه‌ترین زمان خواهیم داشت.
وی گفت: کسانی در مرحله دوم می‌توانند رأی بدهند که یا در هیچ حوزه انتخابیه در سراسر کشور در مرحله اول رأی نداده باشند یا در مرحله اول در همان حوزه انتخابیه رأی داده باشند.
قزل‌سفلی گفت: در حوزه مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد 307هزار نفر و در شیراز و زرقان یک‌میلیون و 390هزار نفر واجد شرایط هستند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی