[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

نمایشگاه ویترین صنعت است، روزنامه شیراز نوین

 مریم شمالیان- گروه خبر
محسن نهاوندی 18 اردیبهشت در نشست خبری که به مناسبت افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت کشاورزی با موضوع ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون برگزار شد، گفت: این نمایشگاه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و از ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت پذیرای شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان است.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس ادامه داد: نمایشگاه کشاورزی به دو قسمت تقسیم شده که این بخش دوم آن است و موضوعش به ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص یافته است.
وی اعلام کرد: این نمایشگاه با حضور ۱۰۵ شرکت‌کننده از ۱۴ استان و در مساحتی به وسعت بیش از ۱۲هزار مترمربع برگزار می‌شود و نمایندگان ۶ کشور خارجی هم در آن حضور دارند؛ در این میان ۱۵ شرکت از استان فارس شرکت کرده‌اند. 
نهاوندی از برگزاری دوره‌های آموزشی هم در این نمایشگاه خبر داد و عنوان کرد: ۸ دوره آموزشی تخصصی مرتبط با نمایشگاه کشاورزی هم با هدف افزایش بهره‌وری مکانیزاسیون کشاورزی برگزار می‌شود.
اصول معاینه فنی تراکتورها و کمباین‌ها، اصول ایمنی در عملیات سم‌پاشی، هوشمندسازی پایش مصرف سوخت در ماشین‌های خودگردان کشاورزی، اصول ایمنی در عملیات سم‌پاشی‌، آشنایی با ماشین‌های کوچک کشاورزی، نقش مکانیزاسیون در جهش تولید در نیزارها و مباحث نوین در مکانیزاسیون کشاورزی عناوین دوره‌های آموزشی بود که نهاوندی به آنها اشاره داشت. 
او همچنین از حضور هیئت‌های خارجی از دو کشور روسیه و عراق در این نمایشگاه کشاورزی تخصصی خبر داد و گفت: نمایندگان شرکت‌های خارجی هم از چین، ترکیه، ایتالیا، روسیه، کره و ژاپن حضور دارند.
نمایشگاه ویترین یک صنعت است
نهاوندی اعلام کرد: امسال برای اولین‌بار نمایشگاه ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی جداگانه برگزار می‌شود و برای شرکت‌های دانش‌بنیان فضایی اختصاص داده شده که از طریق پارک علم و فناوری استان، فرصت حضور آنها فراهم شده است. همچنین ۱۰ تا ۱۵ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان مستقلاً در این نمایشگاه حضور دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس در ادامه تصریح کرد: رسالت نمایشگاه معرفی فرصت‌ها و دستاوردهای جدید است و به واقع نمایشگاه ویترین یک صنعت است.
فرصتی برای ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی
علیرضا عاجزی، مجری برگزاری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت کشاورزی با موضوع ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون نیز در این نشست اعلام کرد: این نمایشگاه با برنامه‌ریزی ۵ماهه تدارک دیده شده است.
وی ادامه داد: با رشد ۶۰درصدی نمایشگاه کشاورزی را نسبت به سال قبل برگزار می‌کنیم که اتفاق مبارکی است؛ وقتی استقبال و حضور تولیدکنندگان افزایش می‌یابد، نشان از رضایتمندی و هدف‌گذاری خوبی است که حاصل شده است. عاجزی همچنین عنوان کرد: تعدادی شرکت‌ها به‌عنوان نمایندگان کشورهای خارجی در این نمایشگاه هستند و محصولات خارجی هم با هدف ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی در این نمایشگاه آورده شده است.
وی ادامه داد: ربات‌های حوزه کشاورزی و دستاوردهای حوزه مکانیزاسیون نیز در این نمایشگاه حضور دارند و به صورت ویژه هر روز ۲ دوره در حوزه مکانیزاسیون برنامه آموزشی داریم که هر دوره با حضور ۲۰۰ نفر در سالن ملاصدرا در نمایشگاه ‌بین‌المللی فارس برگزار می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی