[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

بهره‌برداری از دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت در آبان سال جاری، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه حذف دوربرگردان‌های همسطح، ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیک و انتقال بار ترافیکی بلوار شهید چمران به بزرگ‌راه آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از مهم‌ترین اهداف اجرای دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت است، گفت: این پروژه آبان‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، علی‌حسین عباسی از نگاه ویژه مدیریت شهری در راستای گسترش زیرساخت‌های حوزه حمل‌ونقل و مبانی ایمن‌سازی خبر داد. وی با اشاره به پیشرفت شبانه‌روزی پروژه‌های عمرانی، گفت: پس از اجرای موفقیت‌آمیز دوربرگردان نیایش که مزین به نام شهید عبدالرسول مصطفایی شد، عملیات احداث دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت در دستور کار قرار گرفت. رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با اشاره به این موضوع که اجرای نوبت شب با دستور شهردار کلان‌شهر شیراز و حمایت شورای اسلامی شهر انجام می‌شود، اظهار کرد: بولوار شهید چمران یکی از بولوارهای گردش‌پذیر شیراز است که تدابیر ویژه‌ای برای ایمن‌سازی آن در دستور کار شهرداری قرار گرفته و یکی از مهم‌ترین آن‌ها احداث دوربرگردان‌های غیرهمسطح است. به گفته عباسی، مساحت عرشه این سازه ۲۵۰۰ مترمربع است و طول دوربرگردان و رمپ به ترتیب ۴۵۰ و ۱۸۵ متر طول خواهد بود. برای اجرای این پروژه ۵۹۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی، ۸۴۰ تن آرماتوربندی و ۴۳۰۰ مترمربع قالب‌بندی صورت می‌گیرد.
وی با بیان اینکه دوربرگردان اردیبهشت دارای ۹ ستون است، افزود: سازه این پل مشابه دوربرگردان شهید مصطفایی (دوربرگردان نیایش) در بلوار شهید چمران است.
رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز با تشریح اهداف اجرای این پروژه افزود: حذف دوربرگردان‌های همسطح، ایمن‌سازی و روان‌سازی ترافیک و انتقال بار ترافیکی بلوار شهید چمران به بزرگ‌راه آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی از مهم‌ترین اهداف اجرای دوربرگردان غیرهمسطح اردیبهشت است.
عباسی بیان کرد: این پروژه توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری شیراز آبان‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی