[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

الزام اپراتورهای موبایل برای افزایش استاندارد شبکه تا سه‌ماه آینده، روزنامه شیراز نوین

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری اعلام کرد: میزان پایداری شبکه اپراتورهای تلفن همراه پس از قطعی ناگهانی برق پایین‌تر از حد استاندارد است و اپراتورها موظف هستند طی سه ماه آینده این مشکل را رفع کنند.
به گزارش ایسنا، مجید حقی با اشاره به بازدیدهای میدانی این سازمان از سایت‌های شبکه اپراتورهای تلفن همراه افزود: این سایت‌ها از نظر قطعی برق و مدت زمان پایداری باطری‌های پشتیبان و سیستم تغذیه، پایین‌تر از استاندارد مقبول هستند. این موضوع در زمان قطعی برق ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه مانند زلزله، بارش سنگین برف، پدیده ریزگردها و... باعث ناپایداری شبکه تلفن همراه و نارضایتی مشترکان می‌شود.
وی افزود: بررسی رگولاتوری نشان می‌دهد درصدی از سایت‌ها حتی توانایی تأمین برق تا ۲ساعت را نداشته‌اند، درصورتی‌که بر اساس استاندارد پس از قطعی برق باید پایداری شبکه حداقل تا چهار ساعت تأمین شود.
حقی با اشاره به ضرورت تأمین پایداری شبکه تلفن همراه اپراتورها تصریح کرد: بر اساس نتایج بررسی، تذکر لازم برای رفع اشکالات موجود به اپراتورها داده شده است تا طی سه ماه آینده شرایط استاندارد در سایت‌ها را ارتقا دهند. رگولاتوری نیز پس از پایان مهلت سه ماهه مجدداً سایت اپراتورها را به صورت میدانی ارزیابی می‌کند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری تأکید کرد: همچنین به منظور ارزیابی دقیق‌تر پایداری شبکه اپراتورها پس از رفع اشکالات موجود، مانورهای عملیاتی منطقه‌ای و استانی از سوی رگولاتوری انجام خواهد شد و نتایج حاصل از آن نیز در ارزیابی اپراتورها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی