[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

محمد فیلی: دیگر بازی نمی‌کنم، روزنامه شیراز نوین

بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» گفت: باید موانع از مسیر مشارکت مردم در تولیدات فرهنگی و سینمایی برداشت و راه را هموار کرد.
محمد فیلی در گفت‌وگو با ایرنا، درباره شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) و این‌که به مشارکت مردمی در تولیدات سینمایی چقدر توجه شده است؟ اظهار داشت: راه و مسیر مردم برای حضور و سرمایه‌گذاری و مشارکت در تولیدات فرهنگی و سینما باید هموار شود و موانع باید برداشته شود؛ البته مشارکت واقعی، نه اینکه طرف از جیب خودش هزینه کند تا بتواند جلوی دوربین بازی کند.
بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» گفت: وقتی فلان تهیه‌کننده به مردم می‌گوید: «اگر می‌خواهید وارد سینما شوید باید پول پرداخت کنید» در سینما دچار مشکل و افت می‌شویم، افراد پول پرداخت می‌کنند و اما سینما نتیجه‌ای نمی‌گیرد، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، برای جذب مشارکت و سرمایه به سینما و فرهنگ باید عمل کرد و با عمل نشان داد.
حرمت پیشکسوت واجب است
بازیگر نقش شمر در مختارنامه درباره حضور بازیگران جوان و حذف پیشکسوتان در سینما و فرهنگ و هنر، گفت: پیشکسوتان مانند میوه‌هایی هستند که خیلی رسیده‌اند و از‌بس‌که از حضورشان استفاده نشده، کنارشان می‌گذارند. 
نباید اجازه داده میشد که حرمت‌ها شکسته شود و 
از بین برود. تنها دلخوشی ما فقط صندوق اعتباری هنر و مؤسسه پیشکسوتان است که به‌گونه‌ای با بضاعت اندکی که دارند حامی هنرمندان هستند و هوایشان را دارند.
دیگر بازی نمی‌کنم
فیلی گفت: آخرین کار در سال گذشته در شیراز بود که تهیه‌کننده دستمزدم را پرداخت نکرد و تصمیم گرفتم دیگر بازی نکنم؛ کارگردان در فاز خودش بود و فقط کار خودش را انجام می‌داد، به فکر دیگران نبود، از‌طرفی‌دیگر تهیه‌کننده هم از افرادی بود که اصلاً کار تهیه‌کنندگی نکرده بود و فقط پیشتر یک کار را در اصفهان تهیه‌کنندگی و دستمزد آن‌ها را هم پرداخت نکرده بود.
وی با بیان این‌که عدم پایبندی تهیه‌کننده و کارگردان باعث می‌شود که بازیگران از کار فاصله بگیرند، افزود: مسئله، انگار در و دروازه نیست و هرکسی از راه رسید تهیه‌کننده می‌شود تا پولی را به جیب بزند و اصل‌کار برایش مهم نیست، این‌ها فکر کرده‌اند که تهیه‌کنندگی در سینما تجارت است. طرف وقتی دیده که از تهیه‌کنندگی می‌تواند پولی به جیب بزند، وارد عرصه تهیه‌کنندگی شده است.
بازیگر روز شیطان گفت: وقتی با مسئولان در شیراز درباره دستمزدم صحبت کردم گفتند که این فرد وقتی کار را تهیه کرده در زمان ما نبوده و زمانی روی کار آمدیم که اثر ساخته شده بود، الان هم کسی پاسخ‌گو نیست. دیگر بازی نمی‌کنم از قدیم گفته‌اند سری را که درد نمی‌کند دستمال دورش نمی‌بندند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی