[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

جمالی نوبندگانی: دارو نباید از کانال‌های دولتی وارد این بازار شود، روزنامه شیراز نوین

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه وزارت بهداشت باید در جهت ممانعت از ایجاد بازار سیاه دارو در ناصرخسرو با دستگاه‌های امنیتی همراهی کند، بر این مهم تأکید کرد که این وزارتخانه باید بر روند توزیع دارو از کانال‌های دولتی به طور دقیق نظارت کند.
محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه اگر موردی و دارویی درناصرخسرو بود، قاچاق است و قاچاق، قانون و مسئول دارد که مربوط به وزارت بهداشت نیست گفت: این امر تا حدودی صحیح است، کما اینکه در موردقاچاق ارز نیز با وجود اینکه بررسی بازار ارز در حوزه اختیارات بانک مرکزی است، اما دستگاه‌های امنیتی و نیروی انتظامی ‌متولی اصلی برخورد با قاچاق هستند و باید مشاوره تخصصی در این رابطه به دستگاه‌های مربوطه ارائه دهند.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه دارو نیز وزارت بهداشت و درمان از نیروی امنیتی برای مبارزه با قاچاق یا ممانعت از ایجاد بازار سیاه برخوردار نیست تا بتواند افراد متخلف در این حوزه را دستگیر کند، ولی می‌تواند با دستگاه‌های امنیتی در این زمینه همراهی کند.
وی یادآورشد: البته وزارت بهداشت باید به گونه‌ای بر روند ارائه دارو در کشور نظارت کند تا داروهایی که از کانال‌های دولتی با دریافت مجوز از طریق واردات به کشور وارد شده‌اند، وارد بازار آزاد نشوند و در این بخش نقش نظارتی این وزارتخانه به‌ویژه معاونت غذا و دارو غیرقابل انکار است، بنابراین باید از سرمنشأ مانع از بروز این مشکل شود، کما‌اینکه نباید بعد از توزیع شیرخشک در بین داروخانه‌ها برخی افراد این محصول را وارد بازار آزاد کنند.
جمالی نوبندگانی با اشاره به داروهایی که بیشتر از سایر داروها به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند اظهار کرد: داروی برخی سرطان‌ها یا اغلب داروهایی که به منظور پرورش اندام استفاده می‌شوند که از جمله داروهای هورمونی بوده که دارای عوارض بسیاری نیز هستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، در مورد تأثیر تحریم‌ها و نوسانات نرخ ارز بر افزایش واردات دارو به صورت قاچاق تصریح کرد: اگر وزارت بهداشت به صورت کافی و به موقع، بازار را تأمین کند، می‌تواند مانع از بروز این مشکل شود، در غیر این صورت قطعاً با این معضل مواجه خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی