[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۳۱
  • دوره جدید

موضع رسمی ‌روسیه درباره برجام برای ما بسیار امیدبخش است، روزنامه شیراز نوین

محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه کشورمان صبح روز دوشنبه با همتای روسی خود درباره برجام دیدار کرد.
محمدجواد ظریف در ابتدای این دیدار‌ اظهار کرد: متأسفانه مخالفت با مقررات بین‌المللی و توافق‌های جهانی به یک عادت برای رژیم آمریکا تبدیل شده است و با حرکت خطرناک این رژیم درباره قدس، مواجه شدیم و این نشان‌دهنده نیاز جامعه بین‌الملل به این است که از حقوق و مقررات بین‌المللی حراست کند.
وی افزود: بعد از مذاکراتی که با شما و سایر دوستان داشتیم، تصمیم گرفتیم بعد از خروج رسمی ‌آمریکا از برجام فرصتی را به دیپلماسی بدهیم. برجام براساس یک موازنه بین تعهدات طرف ایرانی و بیشتر اروپا و آمریکا بنا شده و با خروج آمریکا این موازنه به هم می‌خورد و باید دید چگونه می‌توان در این شرایط منافع مردم ایران را تأمین کرد.
وزیرامورخارجه کشورمان ادامه داد: من گفت‌وگوهای بسیار مثبتی را روز یکشنبه در پکن داشتم و خوشحالم با وجود برنامه سنگین شما، وقتی را در صبح زود خالی کردید تا این دیدار انجام شود و گفت‌وگویی داشته باشیم. بعد از اینجا هم با خانم موگرینی و سه وزیر اروپایی ملاقات خواهیم کرد.
ظریف هدف از مذاکراتش را اطمینان و گرفتن تضمین عنوان کرد تا منافع مردم ایران در چارچوب برجام حفظ شود.
رییس دستگاه دیپلماسی در ادامه سخنانش اظهار کرد: موضع رسمی‌ فدراسیون روسیه درباره برجام برای ما بسیار امیدبخش است و امروز هم امیدوارم بتوانم با شما درباره جزئیات و نحوه همکاری ۱+۴ صحبت کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی