[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

شهرآزرد، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
عصر امروز شهرآورد شیراز در حافظیه آغشته به رنگ زرد خواهد بود و علاقه‌مندان به فوتبال این شهر خواهان کسب 3 امتیاز و هموار شدن راه صعود «شیراز» به لیگ برتر خواهند بود.
امروز دو تیم شهر راز و فجر شهید سپاسی در شیراز به مصاف یکدیگر می‌روند. دیداری که شاید برای شهر رازی‌ها از نظر جدولی اهمیتی نداشته باشد، اما برای فجری‌ها بسیار مهم است. البته شکی نیست که شهر راز هم با تمام وجود برای کسب امتیاز به میدان خواهد آمد. آن‌ها علاوه‌بر انگیزه‌هایی که برای اثبات شایستگی‌های خود دارند، می‌دانند که از‌سوی سایر مدعیان صعود نیز زیر ذره‌بین هستند و حاضر نیستند شک و شبهه‌ای در سلامت مسابقه امروز ایجاد شود.
 غلام‌زاده: در هیچ شهرآوردی شکست نخورده‌ام
مربی تیم فوتبال شهر راز درباره شرایط این تیم اظهار کرد: شرایط خوبی داریم. هفته قبل هم بازی خوبی داشتیم ولی متأسفانه 10 نفره شدیم و دقیقه 95 گل خوردیم.  در چند هفته اخیر از شرایط بحرانی بیرون آمده‌ایم و روزهای خوبی را می‌گذرانیم. تمام تلاش‌مان این است که بتوانیم بازی حساس با فجر را هم به‌خوبی پشت سر بگذاریم.
سعید غلام‌زاده درخصوص بازی امروز نیز گفت: این بازی شاید از نظر امتیازی و شرایط جدول برای ما حساسیت خاصی نداشته باشد ولی دربی شیراز همیشه از زمانی که بازی می‌کردیم برای همه ما مهم بود که نتیجه خوبی بگیریم. همه بچه‌ها هم آماده هستند. ریکاوری خوبی بعد از بازی رشت داشتیم و آماده هستیم که با یک بازی آبرومندانه، نتیجه قابل قبولی کسب کنیم.
وی درباره درخواست هفته گذشته باشگاه شهر راز برای انتقال شهرآورد شیراز به یکی از استان‌های مجاور گفت: این تصمیم باشگاه بود و ربطی به کادر فنی نداشت. خوشبختانه قضیه هم با پادرمیانی مدیرکل ورزش و جوانان حل شد. آقای خداجو خودشان فوتبالی بوده‌اند و این مسئله را حل کردند تا بازی در شیراز برگزار شود.
غلام‌زاده افزود: البته باشگاه ما هم توقعاتی داشت و مطمئناً هدف از طرح آن موضوع، این بود که بتواند شرایطی فراهم کند که این تیم هم مورد حمایت قرار بگیرد. این باشگاه خصوصی است. دو جوان آمده‌اند سرمایه‌گذاری کرده‌اند و توقع این بود که نگاهی هم به باشگاه ما شود. ما برای یک زمین تمرین دچار مشکل بودیم. برای تمرینات، هر روز باید دنبال زمین چمن می‌گشتیم. وضعیت سختی بود و می‌شد شرایط طوری رقم بخورد که هم از نظر حمایتی این جوانانی که برای تیم‌داری آمده‌اند، به آینده امیدوار شوند و هم برای آینده فوتبال شیراز نفع داشته باشند؛ نه اینکه بعد از دو سال خسته شوند. کمااینکه تیم‌هایی بودند که در سال‌های اخیر آمدند و به‌خاطر عدم حمایت‌ها کنار رفتند. پس کسانی که در ورزش سرمایه‌گذاری می‌کنند و از جیب خودشان هزینه می‌کنند، باید حمایت شوند.
کاپیتان پیشین تیم فوتبال برق شیراز درخصوص تجربیاتی که از دربی اندوخته است، گفت: از حدود سال‌های 78 و 79 وارد تیم برق شیراز شدم و تاکنون در هیچ شهرآوردی شکست نخورده‌ام. چه زمانی که در میدان بودم و چه در دوران مربی‌گری، هیچوقت دربی را نباختم. امیدوارم در این بازی هم بتوانیم با ارائه یک بازی خوب و جوانمردانه، نتیجه خوبی کسب کنیم.
غلام‌زاده ادامه داد: ما باید از شرافت فوتبال دفاع کنیم. هفته قبل هم در برابر داماش که بازی حساسی برابر این تیم بود بازی باشرافتی انجام دادیم و باتمام وجود جنگیدیم. ستار زارع هم به‌عنوان یک بازیکن ملی، به فکر اعتبار خودش است و مطمئن باشید تحت هیچ شرایطی در هیچ دیداری کم نخواهیم گذاشت.
وی در پایان درخصوص غایبان احتمالی تیم شهر راز برای بازی با فجر شهید سپاسی اظهار کرد: شهاب یاری بازیکن جوان ما که هفته قبل اخراج شد، در این بازی محروم است. ضمن اینکه مهرداد بشاگردی دروازه‌بان تیم ما که قبل‌از عید در تمرینات از ناحیه آشیل پا آسیب دید، مجبور به جراحی شده است و تا پایان فصل نمی‌تواند بازی کند.
 رجب‌زاده: محکوم به برد هستیم
سرمربی فجر شهید سپاسی نیز درخصوص بازی امروز گفت: در بهترین شرایط روحی و آمادگی بدنی قرار داریم و می‌خواهیم با امتیاز کامل، خود را به منطقه صعود برسانیم.
مهدی رجب‌زاده افزود: می‌دانیم که دربی همواره شرایط خاص خود را داشته و دارد. تیم شهر راز هم تیمی خوب و قابل احترام است و قطعاً باتمام وجود مقابل ما ظاهر خواهند شد. اما تیم ما محکوم به برد است و امیدواریم با حمایت تماشاگران، پیروز میدان شویم.
وی درخصوص بازی گذشته و پیروزی قاطع مقابل صدرنشین رقابت‌ها گفت: این پیروزی باید سبب افزایش اعتمادبه‌نفس بازیکنان ما شود. سه گل زیبا زدیم و موقعیت‌های دیگری برای زدن گل‌های بیشتر هم داشتیم. نتیجه بسیار‌خوبی گرفتیم و این بازی باید به ما خودباوری بیشتری بدهد. با‌این‌حال هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و به بازیکنانم گفتم هنوز پنج مسابقه دیگر پیش‌رو داریم.
سرمربی فجر شهید سپاسی شیراز در مورد بازگشت مهدی شریفی به دوران اوج در تیم فجر عنوان کرد: شریفی درحال تلاش است و گل بسیار زیبایی زد که همه از آن لذت بردند، اما همه بازیکنان ما عملکرد خوبی دارند و متکی به فرد نیستیم. گل‌های فجر نتیجه زحمات همه بازیکنان است و هربار قرعه به نام کسی می‌افتد. موفقیت تیم از هر چیزی مهم‌تر است و همه بازیکنان درحال انجام وظیفه خود به بهترین شکل هستند.
رجب‌زاده درباره اینکه مهاجری سرمربی خیبر خرم‌آباد گفته بود زمین ورزشگاه حافظیه در شأن شهر شیراز نیست، اظهار کرد: آن روز پنج یا شش ساعت بارندگی شدید در شیراز داشتیم. هیئت فوتبال شیراز روی زمین حافظیه کاور کشیده بود که باران از کاور هم عبور کرده بود. اما چمن حافظیه کیفیت خوبی دارد و این مسئله در دیدار با گل‌گهر سیرجان مشخص بود. در بازی با خیبر، وضعیت زمین برای هر دو تیم یکسان بود. البته این را هم بگویم که چمن حافظیه هرچه باشد از زمین خرم‌آباد صاف‌تر و مناسب‌تر است.
سرمربی فجر شهید سپاسی راجع به حکم کمیته انضباطی مبنی‌بر لزوم برگزاری دیدار این تیم با استقلال آبی‌پوش ملاثانی نیز گفت: تمام امیدمان این است که حق‌مان را در کمیته استیناف بگیریم و تلاش می‌کنیم سه امتیاز بازی را به ما بدهند. باشگاه درحال انجام کارهای حقوقی پرونده است تا حق‌مان ضایع نشود. فجر برای لغو مسابقه هیچ تقصیری نداشته و باشگاه میزبان، شرایط را فراهم نکرده است. امیدواریم کمیته استیناف مطابق قانون، حق را به حق‌دار برساند.
دیدار تیم‌های شهر راز و فجر شهید سپاسی شیراز از ساعت 18 امروز در ورزشگاه حافظیه آغاز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی