[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ساخت ۲۰۰واحد مسکونی در ازای ساخت یک مدرسه، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز روز گذشته در محل فرمانداری شیراز برگزار شد. فرماندار شیراز در این نشست با تأکید‌بر اولویت آموزش و پرورش و اهمیت آن گفت: مشکلات وجود دارد اما می‌بایست خود مناطق نسبت به حل آنها سعی و تلاش داشته باشند و در این بین توزیع مناسب طرح و برنامه‌های در‌نظرگرفته‌شده را مد نظر قرار دهند. حیدر عالیشوندی با اشاره به معضل مطرح‌شده در شورا پیرامون الزام قانونی برای انبوه‌سازان مبنی‌بر درنظر گرفتن یک واحد آموزشی به‌ازای ساخت هر200واحد مسکونی گفت: باید مکاتبه‌ای با شهرداری، شهرسازی و بنیاد مسکن انجام گیرد و به معاون فنی استانداری نیز اعلام کنیم تا چنانچه انبوه‌سازی اقدام به کار کرد تا وقتی که سهم فضای آموزشی تعیین نشده است حتی‌المقدور از صدور پروانه ساخت و یا پایان کار برای پروژه‌های اینچنینی خودداری شود. 
فرماندار شیراز با بیان اینکه همیشه جوانان و آموزش و پرورش برای من اولویت داشته‌اند گفت: شورای آموزش و پرورش شهرستان شیراز چنانچه بتواند در هرجلسه یک مشکل را حل کند در پایان سال 12مشکل از دوش این سازمان برداشته شده و به همین دلیل می‌بایست مصوبات این شورا از‌سوی مناطق مرتبط به جد پیگیری شود.
در این جلسه که با حضور مدیران مناطق 4گانه آموزش و پرورش در شیراز و مناطق ارژن و زرقان برگزار شد بحث و تبادل نظر پیرامون مشکلات موجود از جمله کمبود نیروهای آموزشی نزدیک‌به 4000‌نفر در شهرستان شیراز، کمبود فضای آموزشی، عدم تخصیص منابع دولتی و افزایش تراکم دانش‌آموزی ناشی از مهاجرت‌های بی‌رویه به شیراز که درحال حاضر تنها در مقطع متوسطه به 38تا 40نفر رسیده، انجام گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی