[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

بازگشت تیـلـور به المپیک؛ شایعه یا واقعیت؟، روزنامه شیراز نوین

 شایعاتی در فضای مجازی مطرح شده مبنی‌بر اینکه تست دوپینگ آرون بروکس مثبت اعلام شده است. به گزارش «ورزش سه»، طبق اطلاعاتی که برخی صفحات مجازی و سایت‌های ایرانی منتشر کرده‌اند، آرون بروکس که با شکست دیوید تیلور توانست صاحب دوبنده تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در المپیک 2024 پاریس شود، به‌خاطر آزمایش دوپینگی که بعد از قهرمانی در مسابقات امیدهای جهان در سال 2023 داده، با محرومیت مواجه می‌شود!
این اخبار هنوز به‌صورت رسمی از‌سوی فدراسیون کشتی آمریکا و حتی آژانس جهانی ضددوپینگ و اتحادیه جهانی اعلام نشده، اما از نوعی دارو در فضای مجازی نام برده شده که جزو داروهای ممنوعه وادا نیست.
با‌این‌حال گفته می‌شود، این دارو برای وزن کم کردن از طریق ادرار استفاده شده و باید حتماً بروکس به‌خاطر استفاده چنین دارویی به مسئولان برگزاری مسابقات جهانی زیر 23 سال در سال 2023 اطلاع می‌داده است.
فدراسیون کشتی آمریکا هم با آگاهی از این موضوع اجازه حضور آرون بروکس را در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آمریکا داده و حالا به‌دنبال دفاع کردن از این کشتی‌گیر برای حضور قطعی او در المپیک است. 
به‌هر‌حال این احتمال وجود دارد که در‌صورت تأیید استفاده آرون بروکس از مواد نیروزا در مسابقات جهانی سال 2023 او با محرومیت مواجه شده و در آن صورت احتمالاً دیوید تیلور بار دیگر ملی‌پوش وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد آمریکا در المپیک خواهد شد!
بر اساس اطلاعات منتشر شده هفته آینده جلسه نهایی تصمیم‌گیری درخصوص آرون بروکس برگزار می‌شود؛ اگرچه مسئولان فدراسیون کشتی آمریکا از دفاعیات خود در برابر این موضوع مطمئن هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی