[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

امواج مخابرات بدون خطر است، روزنامه شیراز نوین

سرپرست مخابرات منطقه فارس گفت: برخلاف آنچه که گفته می‌شود، تاکنون هیچ‌گونه
 شواهد علمی و تحقیقاتی درباره مضر و خطرناک بودن آنتن‌های مخابراتی (BTS) ارائه نشده
است و این آنتن‌ها هیچ ضرری برای شهروندان ندارد.
فرشید ایزدی، دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از اصلی‌ترین گلایه‌های شهروندان عدم پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه است که شرکت مخابرات پاسخگویی به این مطالبه را وظیفه خود می‌داند و برای حل این مشکل از تمام ظرفیت‌ها و امکانات استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: هم‌اینک نیز تنها راه گسترش و تقویت پوشش تلفن همراه استفاده از آنتن‌های BTS است که این کار در تمام دنیا نیز متداول است و تمام کشورها از این روش استفاده می‌کنند.
ایزدی اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در نقاط مختلف استان به‌ویژه شهر شیراز ما با نقاط کور آنتن‌دهی مواجه هستیم که برای رفع این مشکل نیاز به نصب آنتن‌های BTS داریم.
سرپرست مخابرات منطقه فارس افزود: اما وجود این آنتن‌ها در نقاط مختلف شهر نیز ممکن است نگرانی‌هایی را برای شهروندان درخصوص خطرات احتمالی آنتن‌های BTS ایجاد کند که به آنها اطمینان می‌دهیم امواج این آنتن‌ها هیچ خطری برایشان به‌دنبال ندارد.
وی ادامه داد: تمام تجهیزات و امکانات مخابرات فارس از به‌روزترین تجهیزات و امکانات موجود در دنیا با کارکردهایی کاملاً مشابه است.
ایزدی، حد مجاز استاندارد امواج آنتن‌های مخابراتی را بر‌اساس استاندارد کمیسیون بین‌المللی حفاظت در برابر پرتوهای غیر یونساز (icnirp) یک میلی‌وات بر سانتی‌متر مربع برشمرد و افزود: میزان امواجی که هم‌اینک از این آنتن‌های مخابراتی در فارس منتشر می‌شود یک هزارم حد مجاز است.
وی افزود: علاوه‌بر این تمام امواج شرکت مخابرات از‌سوی سازمان انرژی اتمی و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کنترل می‌شود و چنانچه این امواج فراتر از حد مجاز و استاندارد باشد برخورد می‌شود.
سرپرست مخابرات منطقه فارس، تعداد مشترکان تلفن همراه اول در این استان را چهار میلیون و 800‌هزار مشترک برشمرد و گفت: از این تعداد سه میلیون و 560هزار مشترک متعلق به کلانشهر شیراز است.
ایزدی افزود: هم‌اینک 98درصد جاده‌های اصلی، 97درصد جاده‌های فرعی و 87درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش آنتن‌دهی همراه اول قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی