[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

قاچاق زیر ذره‌بین قضات فارس، روزنامه شیراز نوین

در اولین نشست شورای قضایی استان در سال 97 بر تمرکز و تدوین برنامه ویژه در مجموعه قضایی استان در راستای تحقق شعار سال تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان فارس در این نشست نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس با اشاره به نامگذاری سال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) گفت: تأکید مقام معظم رهبری بر تولید داخلی در راستای ساماندهی و رونق اقتصادی و خودکفایی داخلی است که در این مسیر اهمیت مبارزه با قاچاق کالا بیش‌از پیش مشخص می‌شود.
علی القاصی با بیان این که متأسفانه بخشی از نابسامانی‌های اقتصادی نتیجه مسائل بین‌المللی و عهدشکنی‌های جامعه بین‌الملل در قبال کشور است گفت: این امر نشان‌دهنده اهمیت تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر اتکا به درون و ایستادگی درمقابل غرب است.
وی با اشاره به اینکه  یکی از برنامه‌های اساسی در مجموعه قضایی در راستای تحقق شعار سال مقابله جدی با قاچاق کالا است گفت: لازم است مجموعه قضایی به‌خصوص در حوزه پیشگیری برنامه مدون و کارشناسی‌شده‌ای تهیه و تدوین کند.
وی با تأکید‌بر اینکه هماهنگی نهادهای متولی امر مقابله با قاچاق کالا در راستای تحقق سیاست‌های مقابله و اجرای قانون اهمیت ویژه‌ای دارد خواستار هماهنگی بیشتر دستگاه‌های اقتصادی و بازرگانی و دستگاه‌های نظارتی و انتظامی شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه از اعمال نظارت ویژه مجموعه قضایی استان در پرونده‌های قاچاق کالا خبر داد و به مجموعه قضایی استان تأکید کرد: سازوکار این اقدام و همچنین تدوین طرح پیشگیری از قاچاق کالا در مجموعه قضایی استان در دستور کار قرار می‌گیرد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در بخش دیگری از نشست شورای قضایی استان با اشاره به اهمیت اجرای برنامه‌های ویژه هفته قوه قضاییه بر تدوین برنامه‌های اطلاع‌رسانی از عملکرد دستگاه قضایی در یک سال گذشته و همچنین محور قرار دادن شعار سال، دستگاه قضایی در راستای تحول امر تکریم ارباب رجوع تأکید کرد و گفت: در برنامه‌های هفته قوه قضاییه امسال تلاش خواهد شد تا زوایای بیشتری از عملکرد دستگاه قضایی در اختیار قرار گیرد.
وی گفت اقدامات قابل توجهی در حوزه فرهنگی در جهت تقویت اصول تکریم ارباب‌رجوع در سطح کلان و همچنین استان فارس انجام شده است که اثرات بهبود شرایط در تکریم ارباب رجوع به تدریج نمایان خواهد شد.
گفتنی است در این نشست کلیات طرح تحول قوه قضاییه و برنامه‌های ویژه هفته قوه قضاییه در سال 97 مطرح و مورد بحث و بررسی اعضای شورای قضایی استان قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی