[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

۷‌میلیون خودرو در محور آزادراهی لار- بندر عباس تردد خواهند داشت، روزنامه شیراز نوین

در جلسه ارائه طرح توجيهی ، فنى و اقتصادى آزادراه لار- بندرعباس عنوان شد: با بهره‌برداری از آزاد‌راه لار- بندرعباس، سالانه بیش از ۷ -میلیون خوردو از این محور تردد خواهد کرد. به گزارش روابط عمومى اداره كل راه و شهرسازى لارستان، جلسه ارائه طرح توجيهی، فنى و اقتصادى آزادراه لار- بندرعباس در سالن جلسات اين اداره كل و با حضور مهندس رحيمى، معاون هماهنگى امور عمرانى استاندارى فارس، دكتر جمشيد جعفرپور، نماينده  مردم شريف شهرستان‌هاى لارستان، خنج و گراش در مجلس شوراى اسلامى، مهندس باقرى‌فرد، مديركل راه و شهرسازى لارستان و نيز حسنى معاونت استاندار و فرماندار ويژه شهرستان لارستان برگزار شد. 
در اين جلسه برخى از موارد تأثير‌گذار بر تقاضاى سفر در طرح توجيهی، فنى و اقتصادى آزاد راه لار- بندر عباس ازسوى مشاوران مطرح شد. به گفته مسئولان امر ويژگى مسير هموار و راحت بدون شيب‌هاى طولانى و تند و توپوگرافى مناسب منطقه مى‌تواند به‌ميزان زيادى در جذب وسايل نقليه سنگين و حمل و نقل كالا به سمت شمال، غرب و شمال غرب كشور مؤثر واقع شود.
همچنين تأثير آزادراه شيراز- اصفهان و تقاضاى ترافيک آتى اين آزادراه بر روى شبكه راه‌هاى دسترسى به بنادر جنوبی كشور و نيز بحث پدافند غير عامل و نياز به احداث و افزايش كيفيت مسيرهاى جايگزين براى دسترسى جنوب به شمال، غرب و شمال غرب كشور از جمله مباحثى بود كه ازسوى مشاوران طرح بيان شد.
با توجه به ديدگاه شبكه راه‌هاى كشور مبنى‌بر كاهش ١٠٠كيلومترى مسير دسترسى بنادر اجراى جنوب كشور به مركز و شمال غرب كشور از طريق استان فارس و نيز توسعه آتى شهرک صنعتى لارستان و منطقه ويژه اقتصادى لارستان واقع در محدوده شرقی شهر لارستان، تقاضاى ترافيک سنگين حمل و نقل كالا و تجهيزات را براى اين محور به ارمغان خواهد آورد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی