[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۸
  • دوره جدید

مستند «نبرد اِدِسا» در شیراز کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

مستند تاریخی و تلویزیونی «نبرد اِدِسا» باحضور سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در حومه شیراز کلید خورد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با اشاره به اینکه داشتن هویت تاریخی به همراه اقتصاد و فرهنگ از مؤلفه‌های قدرت یک کشور محسوب می‌شوند گفت: ملتی که تاریخ ندارد هیچ‌گاه احساس مالکیت نمی‌کند و مثل مستأجر است.
سیدتقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در مراسم آغاز ساخت مستند «نبرد اِدِسا» گفت: باید به سازندگان این مستند تبریک گفت چراکه برگی از تاریخ پرشکوه ایران بزرگ و مقتدر را در قالبی نو و جذاب در قالب تلویزیون در معرض دید مخاطبان مشکل‌پسند قرار می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه در رابطه با «اِدِسا»، اسراری پنهان است که مورخان و هنرمندان باید آن را بیرون بیاورند و در معرض دید دنیا قرار دهند افزود: در همه دوران‌های تاریخی و در هردوره به دلیلی این خاک مورد تاخت و تاز بوده است.
وی با اشاره به اینکه هرگوشه از این خاک را نگاه می‌کنید آثاری از تاریخ ایران نهفته است و صدا و سیما باید این تاریخ را درآورد و بازنگری کند و آن را به مردم نشان دهد گفت: نبرد «اِدِسا»، تولید سریال «حافظ، سعدی و خواجو» و همچنین «ماذون قشقایی» درراستای نیل به همین هدف است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با تأکیدبر اینکه دانشگاه شیراز متولی پژوهش سریال «حافظ، سعدی و خواجو» شده است گفت: یکی از آورده‌های این سریال سه‌گانه می‌تواند ایجاد شهرک سینمایی و تلویزیونی در شیراز باشد چرا‌که این مهم شایسته شهر شیراز و استان فارس است و در‌حال پیگیری هستیم تا این مهم روی دهد.
امیر رئوف، معاون سیمای فارس نیز گفت: ایده این کار را از سفر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به‌ دست آمده چراکه ایشان در این سفر به فارس به نبرد «اِدِسا» اشاره ظریفی داشتند.
وی با تأکید‌بر اینکه در آن زمان نبردی شکل می‌گیرد و بخش قابل توجهی از منطقه «اِدِسا» در اختیار سپاه ایران قرار می‌گیرد گفت: برای این مستند تاریخی از ابزار روز سینما و تلویزیونی استفاده می‌شود و این اتفاق در کاهش هزینه نقش مهمی داشته است. معاون سیمای فارس با یادآوری این مطلب که این مستند بنا دارد جریان مثبتی را در عرصه سینما و تولید ایجاد کند افزود: از یک سال پیش مراحل پیش‌تولید شروع و فیلمنامه این مستند نوشته شده است و لباس‌های تهیه‌شده به آن زمان شباهت زیادی دارد و بهترین کارشناس‌های تولید و سینما در تولید این مستند استفاده شده است.  

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی