[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

ادامه راه مشحون و اعتراض ستاره‌ها چه زمانی سفر به چین تمام می‌شود؟، روزنامه شیراز نوین

مسئولان فعلی فدراسیون بسکتبال نیز همانند دوره گذشته، اردوهای چین را برای تیم ملی بسکتبال پررونق کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری فارس، در چند سال گذشته اهالی بسکتبال اعتراض‌های زیادی به برنامه‌های محمود مشحون، رئیس سابق فدراسیون داشتند، اما ظاهراً فدراسیون فعلی نیز همان برنامه‌ها را در پیش گرفته و همین موضوع باعث شده ملی‌پوشان بسکتبال، از جمله ستاره‌ها به این تصمیم‌ها و برنامه‌ها معترض باشند.
ایران در یک دهه اخیر حریف اصلی چینی‌ها در راه کسب عنوان قهرمانی آسیا بوده و به همین دلیل آنها علاقه زیادی داشته‌اند با دعوت از تیم ملی کشورمان و قبول هزینه‌ها، بازی‌های تدارکاتی را آن هم نه با تیم اصلی بلکه تیم‌های رده پایین‌ترشان برگزار و به آنالیز خوبی دست پیدا کنند.
چینی‌ها در حال آماده‌سازی چند تیم برای رقابت‌های مهم خود در آینده، از جمله جام جهانی 2019 هستند و به همین دلیل هیچ‌گاه در دیدارهای تدارکاتی با تیم اصلی خود مقابل ایران قرار نگرفته‌اند و همین موضوع باعث شده صدای اعتراض ملی‌پوشان بسکتبال از جمله ستاره‌ها شنیده شود.
در نخستین اردوی تیم ملی در فدراسیون جدید بود که ارسلان کاظمی در جمع ملی‌پوشان و رسانه‌ها از مدیر تیم‌های ملی خواست دیگر اردوی سازی در چین نباشد، چون بازیکنان در سال‌های گذشته بارها و بارها به این کشور سفر کرده‌اند. اما نه تنها توجهی به این درخواست‌ها نشد، بلکه در سال جاری و قبل از انتخابی جام جهانی و بازی‌های آسیایی دو اردوی چین برای تیم ملی برنامه‌ریزی شده است.
نیز سرانجام حامد حدادی، بهترین بازیکن آسیا نیز به حرف آمد و در صحبت‌های خود گفت حضور در اردوی چین دردی از بسکتبال ما دوا نمی‌کند و فقط باعث می‌شود آنها آنالیز خوبی از تیم ملی ما پیدا کنند.
حدادی در مورد اعزام تیم ملی به تورنمنت چین اظهار داشت:‌ خودم به شخصه مخالف حضور در تورنمنت‌های چین هستم، چون واقعاً هیچ چیزی برای بسکتبال ما ندارد. چین تیم دوم و سوم خود را مقابل ما قرار می‌دهد، اما ما تیم اصلی را می‌بریم و با همین شرایط آنها می‌توانند به خوبی ما را آنالیز کنند. سال 2015، یک هفته به چین رفتیم و آنها تیم ب خودشان را مقابل ما قرار دادند، در حالی که ما می‌خواستیم با تیم اصلی آنها بازی کنیم. متأسفانه در همان بازی‌ها ما را آنالیز و از این شرایط استفاده کردند. امیدوارم اسپانسرهای خوبی وارد بسکتبال شوند و بتوانیم چند تیم خوب اروپایی را به کشور دعوت کنیم. به نظرم سفر چین و از این دست سفرها دردی از بسکتبال ایران دوا نمی‌کند. ما نیاز به بازی با تیم‌های اروپایی یا اردو در اروپا داریم چون چیزهای زیادی یاد می‌گیریم.
صمد نیکخواه بهرامی کاپیتان تیم ملی هم در این خصوص می‌گوید: ما باید روابط بین‌المللمان را خوب کنیم، سالی دو سه بار به چین می‌رویم که فکر نمی‌کنم شرایط خوبی داشته باشد. بسکتبال چین قابل مقایسه با حتی تیم‌های درجه دو اروپا هم نیست. اگر بتوانیم با آنها محک بخوریم خیلی به ما کمک خواهد کرد. در سال ۲۰۰۷ در اروپا و امریکا اردو داشتیم و بازی برگزار کردیم که همان باعث شد تیم ملی متحول شود، البته حضور در چین هم هم خوب است و هم بد. 
به گزارش فارس، برگزاری یک تورنمنت معتبر با حضور کشورهای قدرتمند در ایران خواست و آرزوی همه اهالی بسکتبال، به خصوص ملی‌پوشان بوده و هست. در زمان محمود مشحون که حدود 15سال بر صندلی ریاست تکیه داشت، هیچ‌گاه این اتفاق نیفتاد و باید دید با قول‌هایی که طباطبایی در زمان انتخابات داد، این اتفاق خواهد افتاد یا این فدراسیون نیز همان اردوهای کم‌هزینه و بدون دردسر چین را ادامه خواهد داد.
تیم ملی بسکتبال برای حضور در تورنمنت سینو پنجم خرداد راهی چین می‌شود و پس از آن نیز تورنمنت اطلس اسپرت این کشور را پیش رو خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی