[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

مجمع شهرداران آسیایی میزبان «نقش بهشت» شیراز، روزنامه شیراز نوین

مجمع شهرداران آسیایی
میزبان «نقش بهشت» شیراز
آیین گشایش «نقش بهشت»، نمایشگاه عکس جاذبه‌های شیراز، به مناسبت گرامیداشت هفته شیراز، پنجشنبه 20 اردیبهشت‌ماه در محل دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی در تهران، برگزار شد. در این مراسم که با حضور محمدحسن اسدی شهردار شیراز، حمیدرضا غلامزاده، دبیرکل مجمع و تنی چند از سفرای خارجی همراه بود، شهردار شیراز این شهر را نمایشگاهی به قدمت خود تاریخ و اصالت یک تمدن کهن توصیف کرد که نقش بهشت قابی کوچک از آن را به تصویر کشیده است. عضو هیئت‌مدیره اتحادیه شهرهای تاریخی هدف اصلی این رویداد را اعلام آمادگی شهرداری شیراز برای همکاری‌های دو و چندجانبه جهت ایجاد مفاهمه و دوستی از طریق شناخت و درک متقابل دانست و ابراز امیدواری کرد، این رویداد شروعی برای تعاملات گسترده فرهنگی باشد. دبیرکل مجمع ضمن تبریک هفته شیراز و اشاره به عنوان کسب‌شده توسط شیراز به عنوان پایتخت محیط‌زیست مجمع شهرهای آسیایی در سال 2024، این شهر را به عنوان یکی از اعضای فعال مجمع شهرداران آسیایی معرفی کرد. وی نمایشگاه عکس جاذبه‌های گردشگری شیراز را اقدامی خوش‌یمن و مقدمه‌ای برای دیگر رویدادها و همکاری‌های بین‌المللی برشمرد.
گفتنی است، این رویداد به همت اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری شیراز و مشارکت و میزبانی مجمع شهرداران آسیایی و با حضور سفرا و دیپلمات‌های خارجی از کشورهای جمهوری کره، فیلیپین، رومانی، هند و نمایندگانی از سازمان‌های بین‌المللی از جمله رئیس مؤسسه فرهنگی اکو و مدیر مرکز فرهنگی سوامی ویوکانندا هند برگزار شد.
نمایشگاه «نقش بهشت» تا ۲۳ اردیبهشت در دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی دایر بوده و بازدید از آن از ساعت ۱۰ الی ۱۷ برای عموم آزاد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی