[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

دولت قول داد برجام مشکلی برای اقتصاد کشور به‌وجود نمی‌آورد، روزنامه شیراز نوین

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت که جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در جلسه غیرعلنی این قول را داد که برجام مشکلی برای اقتصاد کشور به وجود نمی‌آورد و تأثیری بر زندگی مردم نخواهد گذاشت.
محمدرضا رضایی کوچی در گفت‌وگو با ایسنا، در توضیج جلسه غیرعلنی دیروز (یکشنبه) مجلس برای بررسی وضعیت ارز گفت: در این جلسه صحبت‌ها و قول‌های بسیاری داده شد که امیدواریم عملی شود که یکی از وعده‌ها تأمین ارز کشور برای واردات بود. همچنین قول داده شد که ضمن کنترل قیمت ارز نیاز مردم نیز تأمین شود.
وی افزود: در این جلسه حرف‌های زیادی زده شد که اصل آن این بود که تمامی‌ تلاش دولت بر آن است که فشاری بر مردم وارد نشده و آنها به لحاظ معیشتی آسیب نبینند. در زمینه برجام نیز تأکید شد که تمام تلاش دولت بر این است که برجام بر روی اقتصاد کشور و زندگی معمولی مردم تأثیر نگذارد.
رضایی کوچی افزود: آقای جهانگیری و مسئولان دولتی قول دادند که برجام مشکلی برای اقتصاد کشور به وجود نیاورد. البته نمایندگان از این وعده‌ها قانع نشدند و در حرف‌هایشان تأکید کردند که اینها نباید در حد حرف بماند و باید ظهور و بروز آن را در عمل دید.
این نماینده مجلس تأکید کرد: در این جلسه نقدهایی همچون وجود دلالی در بازار و نبود ثبات در بازار ارز بیان شد. اینکه صجبت از ارز ۴۲۰۰‌تومانی می‌شود اما برای تأمین بخشی از نیازهای مردم قیمت ارز متلاطم و بیشتر از ۴۲۰۰‌تومان است. ارز به صورت دلالی خرید و فروش می‌شود که اینها همه مشکلاتی را به وجود می‌آورد. البته قول دادند که این وضعیت را درست کنند.
رضایی کوچی در پایان گفت که در این جلسه بعد از صحبت‌های سیف، کرباسیان و جهانگیری، جلالی رییس مرکز پژوهش‌ها و پورابراهیمی ‌رییس‌ کمیسیون اقتصادی نیز به ایراد سخن پرداختند. همچنین در این جلسه نهاوندیان معاون اقتصادی رییس‌جمهور نیز حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی