[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

احتمال افزایش قیمت تجهیزات پزشکی، روزنامه شیراز نوین

رییس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی وضعیت تولید، صادرات و بازار قیمت تجهیزات پزشکی در سال جاری را تشریح کرد و گفت: به دلیل افزایش هزینه‌های تولید،‌ احتمالا شاهد افزایش بیش از ۱۰‌درصدی قیمت در بازار تجهیزات پزشکی خواهیم بود.
عبدالرضا یعقوب‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه امیدوار هستیم سیاست‌گذاری ارزی دولت موجب بهبود آشفته‌ بازار به وجود آمده شود و تخصیص دلار ۴۲۰۰تومانی بتواند بسیاری از مسائل را برطرف کند، اظهار کرد: یکی از نکات مثبت تصمیم اتخاذ شده این است که صادرکنندگان بهتر از قبل می‌توانند در زمینه تولید و صادرات اقدام کنند و سود بیشتری به دست آورند.
وی ادامه داد: یکی از نکات منفی که نکته مثبت مذکور را تحت‌الشعاع قرار داده، این است که طلب تولیدکنندگان و صادرکنندگان از سوی دولت پرداخت نمی‌شود و دیرکرد پرداخت‌ها که با کاهش ارزش ریالی پول کشور همراه است، موجب می‌شود که تولیدکنندگان و صادرکنندگان متضرر شوند.
رییس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه دولت قصد دارد ارز به دست آمده از صادرات را مجدداً به چرخه اقتصادی دولت برگرداند تصریح کرد: ما نسبت به این مسأله معترض هستیم و مفهوم این کار برایمان چندان مشخص نیست و هنوز نمی‌دانیم صادرکنندگان باید ارز خود را جهت شرکت در نمایشگاه‌های خارجی و سایر مصارف خود از کجا تأمین کنند.
یعقوب‌زاده با انتقاد از تخصیص ارز ۴۲۰۰‌تومانی به واردکنندگان اظهار کرد: تخصیص ارز ارزان‌ قیمت به واردکنندگان در خلاف مسیر تولید است و به طور حتم چنین اقدامی‌ همانند پرداخت یارانه به واردکنندگان است و نباید چنین اقدامی‌ صورت گیرد.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت قیمت تجهیزات پزشکی در سال جاری بیان کرد: افزایش قیمت ارز، افزایش حقوق و دستمزد و و افزایش قیمت ماشین‌آلات و قطعات از جمله دلایلی هستند که موجب افزایش قیمت تولید در حوزه تجهیزات پزشکی خواهند شد و بر همین اساس در سال ۱۳۹۷ احتمالاً شاهد افزایش بیش از ۱۰‌درصدی در بازار تجهیزات پزشکی خواهیم بود.
به گزارش ایسنا، پس از سیاست تک‌نرخی شدن ارز توسط دولت از بیستم فروردین‌ماه سال جاری تأمین ارز ۴۲۰۰‌تومانی مورد نیاز برای تولیدکنندگان در حوزه تجهیزات پزشکی به عنوان یکی از دغدغه‌ها بدل شد و فعالان این حوزه خواستار این هستند که ارز مورد نیاز آنها به میزان کافی تأمین شود و ارز حاصل از صادرات نیز به حساب خودشان بازگردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی