[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

امام‌جمعه موقت شيراز: اگر زمينه گناه را از بين ببريم بهترين نوع امر به معروف را انجام داده‌ايم ، روزنامه شیراز نوین

به‌منظور پاسداشت و تقويت فريضه امر به معروف و نهی از منكر و در راستای منويات مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم كل قوا و سياست‌های ابلاغی ستاد كل نيروهای مسلح در حوزه امر به معروف و نهی از منكر‌، اولين دوره امر به معروف و نهی از منكر ويژه فرماندهان تيپ 55 هوابرد به مدت سه روز و با بهره‌گيری از اساتيد مجرب ستاد امر به معروف استان در تالار پرستوی اين تيپ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی تيپ 55 هوابرد در مراسم اختتاميه اين دوره سه روزه كه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين مرادی، امام‌جمعه موقت شيراز‌، امير سرتيپ 2 ذبيح‌الله بهمن‌زياری، فرماندهی ‌تيپ 55 هوابرد، حجت‌الاسلام سيدعباس برهانی‌نسب، رئيس عقيدتی‌سياسی، و جمعی از فرماندهان و مسئولان تيپ 55 هوابرد برگزار شد و از نفرات شركت‌كننده در اين دوره تقدير به‌عمل آمد‌.
حجت‌الاسلام مرادی، امام‌جمعه موقت شيراز در این مراسم گفت: به‌طور كلی در قرآن مجيد در 1400‌مورد به مسئله امر به معروف و در 400‌مورد به نهی از منكر اشاره شده است و اين نشان‌دهنده اين حقيقت است كه اگر زمينه گناه را از بين ببريم بهترين نوع امر به معروف را انجام داده‌ايم‌.
وی در پايان خطاب به جوانان اظهار داشت‌: جوانان بايد قدر عمر خود را بدانند و در راه امر به معروف و نهی از منكر كوشا بوده و از نشاط جوانی در مسير تهذيب نفس استفاده کنند.
امير سرتيپ 2 ذبيح‌الله بهمن‌زياری، فرماندهی تيپ 55 هوابرد در اين مراسم با تقدير و تجليل از حضور فرماندهان شركت‌كننده در اين دوره سه روزه آموزشی، خطاب به شركت‌كنندگان اين دوره  اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منكر را بايد از خودمان شروع كنيم و در محيط فعاليت و زندگی خود گسترش دهيم تا مجموعه‌ای سالم و به دور از هرگونه منكری داشته باشيم. 
در ادامه اين مراسم حجت‌الاسلام سيدعباس برهانی‌نسب، رئيس عقيدتی‌سياسی تيپ 55 طی سخنانی با اشاره به اهميت و جايگاه امر به معروف و نهی از منكر در دين مبين اسلام و در جامعه به نامه امام حسين (ع) به برادرش اشاره کرد و گفت: امام حسين (ع) در اين نامه اشاره می‌كنند كه من نه از روی خودخواهی و هوای نفس و نه برای فساد و ستمكاری حركت كردم بلكه تنها برای اصلاح در امت جدم حركت كردم. می‌خواهم امر به معروف و نهی از منكر كنم و به سيره جدم و پدرم علی‌ابن ابيطالب عمل نمايم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی