[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

تنفس سخت در هوای شیراز، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به شهروندان توصیه کرد در صورت امکان از منزل خارج نشوند و در موارد ضروری برای حضور در فضای باز توصیه‌های ایمنی را رعایت کنند.
عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز اظهار داشت: با توجه به بروز گرد و غبار در نقاط مختلف استان فارس به مردم توصیه می‌شود در صورت امکان از فعالیت در خارج از منزل اجتناب کنند، در خانه یا محیط‌های بسته بمانند، درها و پنجره‌ها را بسته نگه دارند و درصورت امکان در اماکن دارای سیستم تهویه مطبوع حضور داشته باشند.
وی افزود: اگر برخی از مردم به اجبار باید در هوای آزاد فعالیت کنند زمان آن را به حداقل ممکن کاهش دهند و در صورت ضرورت خروج از منزل از ماسک‌های مخصوص و مناسب گرد و غبار استفاده کنند چراکه ماسک‌های کاغذی معمولی و دستمال نمی‌توانند جلو ورود ذرات ریز گردوغبار به سیستم تنفسی را بگیرد.
همتی گفت: گروه‌های پرخطر که ممکن است آسیب‌پذیری بیشتری داشته باشند، از منزل خارج نشوند، قرار گرفتن این افراد در معرض گردوغبار ممکن است واکنش‌های حساسیتی و حملات آسم را تشدید و مشکلات تنفسی حاد را ایجاد کند، در ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی مؤثر باشد و طول عمر را کاهش دهد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: همچنین به مردم توصیه می‌کنیم از آب و مواد غذایی موجود در محیط باز استفاده نکنند و در رفت و آمدها از وسایل نقلیه عمومی به‌جای وسایل نقلیه شخصی استفاده کنند.
وی به ورود گرد و غبار در منازل اشاره کرد و از مردم خواست تلاش کنند گرد و غبار را از سطوح منزل حذف کنند و گفت: مردم همچنین در زمان استفاده از کولر یک پوشش نخی نازک بر روی دهانه آن قرار دهند تا از این طریق مانع ورود گردوغبار به منزل شوند.
همتی ادامه داد: مردم درصورت بروز مشکلات قلبی و عروقی سریعاً با اورژانس تماس بگیرند، اورژانس در این زمینه در آماده‌باش کامل قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی