[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

جلسه هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ، روزنامه شیراز نوین

جلسه هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برگزار و پرونده‌های حقوقی صنعتگران بررسی و رسیدگی شد. به گزارش شیرازنوین  به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، مدیرحقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از رسیدگی و بررسی به 11 پرونده راکد صنعتگران در شهرک ها و نواحی صنعتی فارس خبرداد. خالد فتوحی افزود: این پرونده‌ها در جلسه هیئت حل اختلاف و داوری با حضور داور و حکم مرضی الطرفین در دفتر مرکزی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بررسی و رسیدگی شد. وی افزود: با بررسی این پرونده‌ها در نهایت 7پرونده منجر به فسخ قطعی‌، 2پرونده اعطای مهلت و2پرونده نیزبا تجدید وقت مواجه شد. فتوحی گفت: با برگزاری این جلسه حدود 28 هزار متر مربع زمین در شهرک های صنعتی که متقاضیان پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت و ساز اقدام نکرده بودند، بازپس گیری شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود. مدیرحقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزاد سازی آنها از برنامه‌های مهم است گفت: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر، روند ساخت وساز و اجرای طرح های صنعتی شتاب می‌گیرد.
وی تصریح کرد: با نظارت بر روند ساخت و ساز واحد‌های صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت و ساز‌، امکان بورس بازی زمین و سوء استفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد.
فتوحی اضافه کرد‌: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال نمودن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیئت حل اختلاف و داوری اقدام می‌نماید. وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت و ساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضاء اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را از جمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد که در جلسات هیئت حل اختلاف و داوری مورد بررسی قرار می‌گیرد. مدیرحقوقی و امورقراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تعیین تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیئت حل اختلاف و داوری را یک راهکار مفید و تخصصی در برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد تا به‌واسطه آن، زمین مورد نیاز برای سرمایه‌گذاران واقعی جهت ایجاد واحدهای تولیدی و فرصت‌های شغلی در سطح استان فراهم شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی