[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

دومین جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان فارس در سال ۹۷ برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

دومین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف احیا، بهسازی و نوسازی سال 97 استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس مهندس رحیمی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس ضمن تشکر از اداره کل راه و شهرسازی بابت تهیه و نهایی کردن برنامه جامع اقدام مشترک بازآفرینی پایدار استان، این برنامه را اساس اقدامات بازآفرینی استان دانست.
وی همچنین به نقش مهم دفاتر تسهیلگری در اجرای برنامه‌های بازآفرینی تأکید و مرتفع کردن کمبود فضاهای خدماتی محلات هدف را وظیفه و رسالت این دفاتر عنوان کرد. 
رحیمی در ادامه افزود: دفاتر در حقیقت رابطه بین مردم محله و دستگاه‌های اجرایی هستند و نیاز است که با دبیرخانه ستاد استانی ارتباط قوی و تنگاتنگی داشته باشند و فضاهای عمومی، امنیت، کالبد و کلیه مسائل محلات باید به نحوی پیش برود که ارزش افزوده ایجاد کرده و سرمایه‌گذار و ساکنان را راغب به نوسازی و بهسازی بافت کند. 
فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس نیز به اهتمام دولت به بازآفرینی محلات ناکارآمد و قوانین حمایتی این بخش اشاره کرد.
در ادامه ابراهیم بهاروند، رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی فارس، با اشاره به ماده 42 آیین اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و واگذاری بخشی از وظایف دولت به بخش غیر دولتی، فلسفه شکل‌گیری دفاتر تسهیلگری و ارائه خدمات نوسازی را تشریح و برآیند عملکرد 18دفتر تسهیلگری شیراز را مثبت ارزیابی کرده و به حمایت همه‌جانبه دولت از این دفاتر اشاره کرد.
وی اذعان داشت: دفاتر بازتاب اجرایی طرح‌های بهسازی و نوسازی و اقدامی جهت کاهش نیاز مراجعه مردم به دستگاه‌های دولتی هستند و با توجه به مباحث حقوقی به دفاتر، طرح‌های بهسازی و نوسازی محلات الزاماً باید در کمیسیون ماده 5 مطرح و منصوب شوند تا وجاهت قانونی داشته باشند و از بروز مشکلات حقوقی و قانونی جلوگیری شود و راه و شهرسازی نیز به‌عنوان دبیر کمیسیون ماده 5 روند تصویب طرح را سرعت می‌بخشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی