[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

مدیران با کارکنان خطاکار مماشات نکنند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
استاندار فارس روز گذشته در جلسه شورای اداری استان که به میزبانی پارک علم و فناوری برگزار شد سلامت اداری را مهمترین بخش جلب اعتماد عمومی مردم عنوان کرد و گفت: نگهداری از اعتماد عمومی مردم به‌عنوان سرمایه‌ای بزرگ نیازمند رفع بروکراسی ناموزون و خدمت صادقانه به مردم است.
 اسماعیل تبادار با انتقاد از نحوه برخورد با بخش خصوصی گفت: عنوان می‌كنيم كه خدمتگزار مردم هستيم و كارآفرينی و اشتغال را  ضرورت كار امروز خود می‌دانیم؛ اما مؤلفه‌های آن كجاست؟ بايد پرسید كه چرا طرحی كه پروسه بيست روزه دارد به فرايند ٤٠-٥٠ روزه می‌رسد؟
 وی خطاب به مدیران استان و دستگاه‌های دولتی گفت: نظام سلامت اداری را در سازمان‌های خود رصد کنید و تحت هیچ شرایطی با کارمند خطاکار مماشات نکنید، چرا‌که عدم برخورد با کارمند خطاکار باعث می‌شود تا حق بقیه کارمندان نیز رعایت نشود.
نماینده عالی دولت در استان خواهان بازنگری در روند برپایی میز خدمت در ادارات و به کارگیری کارمندان آگاه و بااخلاق در این بخش شد. استاندار فارس در ادامه با اشاره به اهمیت ارتباط بخش صنعت با دانشگاه گفت: امروزه نظام صنعتی مبتنی‌بر نوآوری و خلاقیت جایگزین نظام کارخانه‌داری شده و بایستی نحوه مراودات سازمان‌ها با دانشگاه‌ها تعیین شود. 
تبادار ضمن تأکید‌بر تعامل بیشتر دستگاه‌ها با دانشگاه‌ها گفت: باید مشکلات را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی مطرح کنیم  تا آنها نیز این مشکلات را حلاجی کرده و با ارائه راه حل‌های مناسب سازمان‌ها و نهادها را همیاری کنند. وی با انتقاد از این که 70درصد ارتباط شرکت‌های موجود در پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان فارس با خارج از استان است خواستار مراودات بیشتر با مراکز علمی و دانش‌بنیان استان شد و گفت: باید از بنیان‌های علمی، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و توانایی حل مشکلات در نقاط مختلف استان بهره بگیریم و در این راستا نیازمند رفع تنگناهای ناشی از بروکراسی هستیم تا برای حضور بیشتر بخش خصوصی تسهیلات لازم را ایجاد کنیم.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود خروج آمریکا از برجام را نشان‌دهنده کارکرد بزرگ دیپلماسی ایران ذکر کرد و گفت: آنچه مسلم است وفای به عهد نظام جمهوری اسلامی در روابط بین‌الملل است که پایبندی ایران به برجام نشان‌دهنده این مهم بود و چنانچه پایبندی نظام بین‌الملل در حد تعریف پوسته‌ای از این معاهده باشد قطعاً نظام جمهوری اسلامی نیز تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد. 
تبادار تصریح کرد: اعتقاد داریم که بایستی با دنیا مراوده جدی داشته باشیم و به پایبندی به برجام نیز عمل کردیم و در رفتار جمهوری اسلامی ایران نشانی از ماجراجویی وجود نداشت اما پایبندی کسانی که مدام دم از حقوق بین‌الملل می‌زنند با این رفتار خدشه‌دار شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی