[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

فضای شهر باید به یک فضای رمضانی تبدیل شود ، روزنامه شیراز نوین

اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان فارس در سال 97 باحضور اعضا و  به ریاست علی القاصی‌مهر، رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان باید آمادگی لازم از نظر فضای اجتماعی برای ماه مهمانی خدا فراهم شود گفت: انتظار این است که فضای شهر به یک فضای رمضانی  تبدیل شود و آثار معنوی این ماه عزیز در روابط اجتماعی و همه مناسبت‌ها در کلیه سطوح جامعه احساس شود‌.
القاصی ضمن تأکید‌بر آمادگی قبلی همه دستگاه‌ها در راستای پیشگیری از بروز برخی هنجارشکنی‌ها در این ایام گفت: باید در این خصوص برخوردهای قانونی با تدبیر لازم در دستور کار قرار گیرد که به همین منظور دادگستری استان فارس مطابق سال‌های گذشته شعب تخصصی و ویژه در جهت مقابله با هنجارشکنی‌های احتمالی ایجاد کرده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس در ادامه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته درخصوص پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی و تدوین راهبردهایی در این خصوص توسط ایشان گفت: خروجی آسیب‌های اجتماعی در قالب پرونده‌های قضایی به دستگاه قضایی وارد می‌شود لذا باید نتیجه عملکرد دستگاه‌های مختلف در این خصوص و جدیت مسئولان درراستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بررسی و در قالب گزارش عملکرد جهت ارائه به محضر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تقدیم شود.
در این جلسه احمد رحمانیان، دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ضمن ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در حوزه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های اولویتی استان در این حوزه و راهکارهای کاهش ورودی پرونده‌های مرتبط به دستگاه‌های اجرایی استان را تبیین کرد.
این مقام قضایی در ادامه از اجرای طرح پیشگیری و مقابله با هنجارشکنی و روزه‌خواری همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: باتوجه به برکات، فضائل و شأن ماه مبارک رمضان و همچنین جلوگیری از هتک حرمت برخی افراد روزه‌خوار در اماکن عمومی، این طرح همچون سال‌های پیشین با شروع ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.
وی میادین و خیابان‌های شلوغ و پرتردد، اماکن تجاری و تفریحی و سیاحتی، پارک‌ها، ادارات و اماکن عمومی را از جمله مکان‌های اجرای این طرح ذکر و یادآوری کرد: تأمین امنیت مذهبی شهروندان و ایجاد رضایت، پیشگیری از وقوع جرم و ناهنجاری‌ها، اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر، تعامل و هماهنگی بین دستگاه‌ها، استفاده از ظرفیت دستگاه‌های دولتی و اجرای قانون از مهمترین اهداف این طرح است.
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: در این طرح که با محوریت دادگستری فارس و در سطح استان به ویژه شهر شیراز اجرا می‌شود، 167‌وظیفه برای 21‌دستگاه دولتی، غیر دولتی، اجرایی، انتظامی و فرهنگی درنظر گرفته شده است.
احمد رحمانیان خاطرنشان کرد: براساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، کسانی که علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرام کنند تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و پرونده افرادی که تظاهر به روزه‌خواری در اماکن عمومی کنند خارج از نوبت در شعب ویژه دادسرا و محاکم کیفری 2 که به همین منظور پیش‌بینی شده است رسیدگی خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی