[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

۱۰۸‌حلقه چاه در مدار آبیاری فضای سبز قرار دارد ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در دیدار کمیسیون سلامت شورای شهر از منطقه 4 شهرداری شیراز گفت: در جهت رفع معضلات موجود در مناطق  11گانه به زودی راهبردی را تعیین خواهیم کرد تا براساس آن نیازهای هرمنطقه را تعیین کرده و مباحث مختلف از جمله معضل تابلوهای تجاری، نورپردازی و فضای سبز شهری را براساس ویژگی‌های مناطق رفع کنیم. جهانبخش میرزاوند در این دیدار وجود وحدت رویه کشوری در برخی اصناف مانند دفاتر وکلا، محضرهای ثبت اسناد و... پیرامون نصب تابلوی تجاری را معضلی بر سر راه یکسان‌سازی تابلوهای تجاری عنوان کرد و گفت: تا آخر سال ضمن درنظر گرفتن ملاحظات حقوقی و صنفی و رایزنی با صنوف مختلف معضل ناموزونی تابلوهای تجاری را به سرانجام خواهیم رساند و هرمنطقه بایستی دست کم یک خیابان را از این لحاظ سامان‌دهی کند.
وی با بیان اینکه طبق قانون نصب تابلوی رونده ممنوع بوده و تابلوهای نئون‌دار نیز مجاز به نصب نیستند افزود: درحال حاضر جهت نصب تابلوهای تجاری و تابلوهای راهنما ازسوی متقاضیان استعلام صورت می‌گیرد و براساس چارچوب و مقررات حاکم، اندازه و ابعاد اعلام‌شده جهت اجرا واجب است و اگر تابلویی بیش از این مقدار نصب شود مشمول جریمه و برداشت تابلو می‌شود.میرزاوند با بیان اینکه درحال حاضر جهت آبیاری فضای سبز 108حلقه چاه در مدار قرار دارد که به‌طور همزمان استفاده می‌شود خواستار اقدام شورای شهر جهت تعیین تکلیف وضعیت تأسیسات آبیاری فضای سبز شهری شد. رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری همچنین به وجود مشکلات عدیده در حوزه پیمانکاران و ناظرین فضای سبز پرداخت و افزود: یکی از موارد موجود در این زمینه شناسایی مشکلات فضای سبز و اعلام آن به پیمانکار مربوطه است که متأسفانه در بیشتر مواقع از سوی پیمانکار مورد توجه قرار نمی‌گیرد.
وی تصریح کرد: در جهت رفع این معضل درحال تدوین قرارداد پشتیبان هستیم که مطابق با آن 24ساعت پس‌از اخطار ناظران به پیمانکار چنانچه پیمانکار مربوطه وارد عمل نشود، سازمان سریعاً ورود کرده و پس از رفع مشکل مطابق قانون تصویبی میزان خسارت از مبلغ قرارداد پیمانکار کسر می‌شود. میرزاوند همچنین عدم برآورد واقعی هزینه‌های نگهداری فضای سبز را یکی دیگر از مشکلات موجود عنوان کرد و افزود: برآورد هزینه‌ای مربوط به تمام شهرهای بزرگ کشور در سال 97 را جمع کردیم تا برآورد واقعی را محاسبه کنیم و درواقع تا دو سال آینده نگهداری فضای سبز براساس فهرست بهای برنامه و بودجه خواهد بود. میرزاوند همچنین از برنامه‌های در دست اقدام سازمان سیما و منظر جهت جانمایی و نصب المان‌های فاخر در شیراز خبر داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی