[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۶۹
  • دوره جدید

رسول خادم بازهم انتقاداتش را تکرار کرد، روزنامه شیراز نوین

رییس فدراسیون کشتی گفت: باز هم طبق معمول هر اتفاقی بیفتد و محرومیتی دامن‌گیر قهرمانان ایران شود، بر گردن کشتی‌گیر، مربی و فدراسیون است. به گزارش «ورزش سه»، رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که در چند روز اخیر نظاره‌گر عملکرد کشتی‌گیران در رقابت‌های انتخابی تیم ملی بود، بار دیگر در پایان این رقابت‌ها بر مواضع قبلی خود تأکید کرد. او معتقد است مسئولان به هشدارهای او توجهی نکرده و اقدامی‌برای حمایت از کشتی‌گیران نداشته اند. 
‌نواقص فنی کشتی‌گیران نگرانمان کرده است
امسال بعد از چند سال تلاش برای برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی برای کشتی‌گیران مدعی در هر وزن، مسابقات انتخابی در شرایط مناسب‌تری با حضور مدعیان جوان و با‌تجربه در اوزان مختلف برگزار شد. گرچه برخی اشکالات و نواقص فنی، نگرانی‌هایی را برای حضور کشتی‌گیرانی که دارای کلاس جهانی باشند در مسابقات بین‌المللی پیشرو، برای کادر‌های فنی تیم‌های ملی ایجاد کرده است. اما به هر حال امیدی در بخش فنی در کشتی کشور برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ایجاد شده است که موجب شده کشتی‌گیران با تمام توان بر روی تشک مبارزه می‌کنند. 
انتخابی به نفع کشتی خواهد بود
این موضوع بسیار ارزشمند است هرچند شاید فراز و نشیب‌هایی را برای بخش فنی کشتی ایران به همراه داشته باشد، اما در نهایت برگزاری مسابقات انتخابی هم خواست مردم کشتی دوست ایران است، هم خواست خانواده کشتی و هم به لحاظ فنی به نفع کشتی تمام خواهد شد. البته فراز نشیب‌های سال‌های گذشته، امسال به کادرهای فنی تیم‌های ملی در بند سیزدهم از بخش توضیحات «فرآیند انتخابی تیم ملی»‌، اختیارات بیشتری نسبت به سال‌های قبل داده است. 
تنها ملاک کادرفنی انتخابی نیست
در واقع براساس این بند که مصوب هیئت‌های کشتی استان‌های کشور می‌باشد، گرچه مسابقات انتخابی تیم ملی مبنای اصلی پوشیدن پیراهن تیم ملی است، اما کادرهای فنی می‌توانند براساس عملکرد و کارنامه خارجی کشتی‌گیران برتر هر وزن در رقابت‌های انتخابی تیم ملی و نیز عملکرد فنی و انضباطی کشتی‌گیران مذکور در اردوها، در نهایت کشتی‌گیر واجد شرایط برای پوشیدن پیراهن تیم ملی را از میان کشتی‌گیران برتر هر وزن در مسابقات انتخابی تیم ملی تشخیص داده و به شورای فنی جهت تصمیم‌گیری نهایی معرفی کند، البته بدیهی است باز هم در تصمیم گیری‌های نهایی نتیجه انتخابی تیم ملی ملاک اول خواهد بود اما عملکرد و کارنامه خارجی نیز در تعیین ملی پوش هر وزن از میان نفرات برتر انتخابی تیم ملی در اوزان مختلف، تأثیر بسیار جدی خواهد داشت. 
شورای فنی درباره غایبان انتخابی تصمیم می‌گیرد
کشتی‌گیرانی که با اعلام هیئت کشتی مربوطه و تا پیش از زمان مرحله نهایی انتخابی تیم ملی، مجوز پزشکی داشته‌اند و این مجوز به تائید کمیته ویژه پزشکی رسیده است باید بدانند که طبق فرآیند انتخاب تیم‌های ملی‌، مرجع تشخیص این موضوع شورای فنی خواهد بود، شورای فنی و کادرهای فنی در ارتباط با تعیین و تکلیف چنین کشتی‌گیرانی در جلسات مربوطه تصمیم گیری خواهند کرد. 
جلساتم با لالوویچ تلخ به پایان می‌رسد
جلسه‌های با لالوویچ (رییس اتحادیه جهانی کشتی) بعد از داستان علیرضا کریمی ‌در مسابقات لهستان و ورود کشتی ایران به محرومیت‌های جدید و سنگین‌، دیگر مانند قبل نیست. در این جلسات شاید برخی از موارد مربوط به فعالیت‌های بین‌المللی کشتی ایران هم که قبلاً از مهم‌ترین موضوعات کشتی ما بود، حل و فصل شود، اما با توجه به شرایط جدیدی که پیدا کرده‌ایم، به هر حال برای ما تلخ به پایان می‌رسد. 
هیچ پاسخی برای سؤالات لالوویچ نداشتم
طبیعتاً بخشی از زمان جلسه من با لالوویچ به بیان موضوع اصرار و پیگیری کمیته بین‌المللی المپیک درباره مسأله رویارویی کشتی‌گیران با نمایندگان رژیم صهیونیستی گذشت. وقتی لالوویچ بر پیگیری‌های کمیته بین‌المللی المپیک تأکید می‌کند و‌ مستنداتی در این باره بیان می‌دارد که نشان از تهدیدات جدی دارد که کشتی ایران ممکن است بزودی با آن مواجه شود و بعد می‌پرسد شما برای این شرایط جدید و جرائم سنگینی که با آن مواجه خواهید شد، چه کرده‌اید؟ مسئولان سیاسی شما چه می‌خواهند بکنند؟ هیچ پاسخی نیست که به او بدهیم. لالوویچ کاملاً متوجه تنها بودن کشتی ایران در این میدان بزرگ سیاسی شده است و این موضوع به‌شدت بر مواضع کشتی ایران در این جلسات اثردارد. 
رجال سیاسی هیچ پیگیری نکردند
رجال سیاسی که بارها و بارها از آنها خواسته شده است برای دفاع از قهرمانان ملی کشتی ایران به میدان بیایید و تیم دیپلماسی ویژه‌ای را که متشکل از نمایندگان سازمان‌های دیپلماتیک کشور است، روانه کمیته بین‌المللی المپیک کنند، تا‌کنون هیچ پیگیری نکرده‌اند. 
بازهم کشتی‌گیر و مربی باید محروم شوند؟
احتمالاً در نهایت، چند‌روز دیگر می‌خواهند با فرستادن نمایندگانی از کمیته ملی المپیک و یا وزارت ورزش برای انجام جلسه‌ای با کمیته بین‌المللی المپیک، بگویند فعالیت دیپلماتیک خود را در حمایت از قهرمانان ملی انجام دادند و باز هم طبق معمول هر اتفاقی بیفتد و محرومیتی دامن‌گیر قهرمانان ایران شود، بر‌گردن کشتی‌گیر، مربی و فدراسیون باشد و آقایان آنقدر دور بایستند که دیده هم نشوند. باید صریحاً از مسئولان مربوطه خواست؛ رجال محترم، لطفاً چنین اشتباهی را نکنید. همه خوب می‌دانیم که بار مسئولیت دیپلماتیک چنین موضوع مهمی ‌را نمی‌توان بر دوش دستگاه ورزش انداخت. دستگاه ورزش برای ورود به چنین موضوع پیچیده‌ای نه ابزار دیپلماتیک دارد و نه اختیارات دیپلماتیک. دستگاه ورزش فقط می‌تواند نقطه اتصال دستگاه دیپلماسی به نهادهای بین‌المللی ورزش باشد. آقایان باید پای کار خودشان بایستند و برای قهرمانان ملی مردم به میدان بیایند و صادقانه کمک کنند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی