[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

صنایع‌دستی بر مدار صادرات ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور گردشگری و زیارت استانداری فارس گفت: تشکیل دبیرخانه میز صادرات صنایع دستی و فرش دستباف، گامی در جهت ارزآوری و حمایت از مجموعه بافندگان استان است. به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، محمد فرخ‌زاده در هشتمین جلسه گروه کاری صنایع دستی و فرش دستباف و سومین جلسه میز توسعه صادرات استان، اظهارکرد: اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی، اتحادیه صنایع دستی به نمایندگی از مجموعه‌های دارای مجوز از میراث فرهنگی و اتاق تعاون به نمایندگی از شرکت‌های تعاونی در کنار افراد حقیقی، اعضای ثابت میز صادرات خواهند بود.
رئیس کارگروه صنایع دستی و فرش دستباف استان تأکید کرد: مشارکت میان دولت، بخش خصوصی و بخش تعاون و اتحاد استراتژیک این سه بخش، گام مؤثری در راستای تقویت صادرات خواهد بود و محدودیتی نیز برای مدعوین وجود ندارد و در جلسات از کارآفرینان و صاحبان صنایع نیز به فراخور دعوت به عمل می‌آید.
وی با تأکید بر اینکه تولیدکنندگان در استان فارس نیاز به حمایت دارند، افزود: میز صادرات صنایع دستی و فرش دستباف علاوه بر ارزآوری و تقویت چرخه طراحی و تولید می‌تواند نقش مؤثری در حمایت از بافندگان استان داشته باشد؛ متولیان از سال‌ها قبل بایستی برای حفظ بازار این کالای استراتژیک تلاش شبانه‌روزی می‌کردند.
به اعتقاد فرخ‌زاده، برای صادرات نیاز به ارتقای استانداردها و بالا بردن کیفیت و نقش‌های محصولات داریم و این میز زمینه تکمیل چرخه تأمین و ارزش فرش دستباف و دست‌بافته‌های داری فاخر را فراهم کرده و موجب شناساندن ظرافت هنر ایرانی و صدور فرهنگ ایرانی خواهد شد.
معاون استاندار فارس با اشاره به اینکه علی‌رغم تصورات عموم، فرش و دستبافته‌های‌ داری ایران در هیچ‌کجای جهان تحریم نیست و تنها کشور آمریکا آن را تحریم کرده است، گفت: متأسفانه در سال‌های گذشته فضای صادرات این کالاهای پرطرفدار جهانی مورد غفلت قرار گرفته و انتظار می‌رود دبیرخانه میز صادرات صنایع دستی و فرش دستبافت تلاش کند از طریق سفارتخانه‌ها و رایزنان بازرگانی، سازمان توسعه تجارت و خصوصاً نمایشگاه‌های بین‌المللی، فضای کسب و کار فراملی را رونق ببخشند.
گفتنی است، در جلسه گروه کاری صنایع دستی و فرش دستباف و جلسه میز توسعه صادرات استان، مرضیه فتحی به عنوان دبیر این میز انتخاب شد.
همچنین در این نشست فتحی، صلاح‌فرد، اسماعیلی، تعبدی و مصطفوی به ترتیب بیشترین آرا را اخذ کردند و خانم هلن حیدری و آقای حیدری به عنوان اعضای علی‌البدل میز تعیین شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی