[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

آغاز کاشت پنبه در ۱۸هزار هکتار مزارع فارس، روزنامه شیراز نوین

آغاز کاشت پنبه
در ۱۸هزار هکتار مزارع فارس

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس، از آغاز عملیات کاشت پنبه در سطح ۱۸هزار هکتار از مزارع این استان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۰ هکتار از مزارع استان به زیر کشت این محصول رفته است.
به گزارش ایرنا، مهدی صادقی یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: کشت پنبه در استان فارس از اواسط اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا اواخر خرداد ادامه دارد. البته با توجه به رعایت الگوی کشت و حفظ منابع آب استان، سطح کشت پنبه نسبت به سال گذشته حدود هفت درصد کاهش خواهد داشت.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: میزان تولید مورد انتظار وش پنبه در سال زراعی جاری حدود ۶۷هزار و ۳۳۳ تن است که امیدواریم این امر با جایگزینی سطوح کشت مکانیزه به جای کشت‌های سنتی و استفاده از بذور و ارقام دلینته گواهی‌شده تولید داخل و وارداتی، محقق شود.
صادقی اضافه کرد: تاکنون هشت‌هزار و ۱۰۰ تن کودهای پایه و سرک پنبه و ۵۰۰ تن انواع بذور تولید داخل شامل ارقام گلستان، ارمغان و ساجدی تأمین شده و به شهرستان‌های پنبه کار تخصیص یافته است.
به گفته وی، شهرستان‌های پنبه‌کار استان فارس شامل داراب، لارستان، جویم، زرین‌دشت، فسا، استهبان، سروستان، اوز، خنج، گراش، جهرم، مهر و لامرد هستند. صادقی افزود: عمده ارقام کشت‌شده در استان شامل ارقام داخلی از جمله گلستان، ساجدی، ارمغان، فجر، حکمت، شایان، تابان و بختگان و ارقام خارجی شامل ماکسا، کاریسما، فلش، لیدر، بی ای ۱۰۱۰، لودوس وآرمادا هستند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی