[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

راز جسد یک زن که روی آسفالت اتوبان له شده بود!، روزنامه شیراز نوین

معمای تصادف مرگبار زن جوان، با افشای راز قتل و سناریوی راننده قاتل برای صحنه‌سازی فاش شد.
اوایل اسفند سال‌گذشته یکی از مأموران کلانتری 13‌آبان با بازپرس سیدمحمود محمدی، کشیک قتل دادسرای شهر ری تماس گرفت و او را در جریان کشف جسد زن ناشناسی در نزدیکی پل صنیع‌خانی قرارداد.
بازپرس جنایی همراه تیمی ‌از مأموران اداره جرایم جنایی پلیس آگاهی برای بررسی ماجرا در آنجا حاضر شدند. بررسی‌های اولیه نشان می‌دادکه جسد متعلق به زن 30‌ساله‌ای به نام پرستو است که در لاین سرعت افتاده و چند خودرو از روی او رد شده‌است. مأموران زمانی که اطراف جسد را نگاه کردند، متوجه شدند که او لباس بیرون از خانه به دست داشته اما مدارکی همراه نداشت که هویت را فاش کند. بررسی تیم پزشکی قانونی نشان می‌دادکه وی بر اثر اصابت ضربه چاقو به پهلوی سمت چپ بدن جان باخته است. همچنین آثار خراشیدگی در بدن او وجود داشت که حاکی از درگیری او با فردی بود. در جریان تحقیقات معلوم شد که او به قتل رسیده و عامل یا عاملان این جنایت برای این‌که ردی از خود برجای نگذارند وی را از مکان دیگری به اطراف پل منتقل کرده‌اند تا خودروها با جسد وی برخورد کنند و ماجرای مرگ او را تصادف نشان دهند.
مأموران با دستور قضایی برای یافتن ردی از قاتل اطراف محل حادثه را جستجو کردند تا این‌که در فاصله نیم متری محل کشف جسد سپر متعلق به خودرویی را یافتند. همین سرنخ کافی بود که پلیس احتمال دهد راننده خودروی مورد نظر باید ارتباطی با این جنایت داشته باشد.
جسد زن جوان برای مشخص شدن هویتش به پزشکی قانونی منتقل شد. با تشکیل پرونده قضایی در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای شهر ری، تحقیقات پلیسی برای دستگیری تنها مظنون پرونده و رازگشایی از معمای این پرونده آغاز شد.
چند روز از این ماجرا گذشته بود که مردی با حضور نزد بازپرس پرونده گفت: خواهرم برای انجام کاری از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت. ما در جست‌وجویش بودیم و زمانی که او را پیدا نکردیم ماجرای گم‌شدنش را به پلیس خبردادیم. هنوز چند روز از ماجرا نگذشته بوده که راننده یک تاکسی مقابل خانه‌مان آمد و کیفی که متعلق به خواهرم بود را به ما داد. آن مرد مدعی بود که خواهرم مسافرش بوده وزمانی که او را در خیابانی پیاده کرده متوجه شده کیف او در خودرو جامانده و با مدارک داخل کیف خانه‌مان را یافته است. آن راننده از سرنوشت وی اظهار بی‌اطلاعی می‌کرد.
با این شکایت مشخص شد جسد زن، متعلق به خواهر این مرد است. با اطلاعاتی که شاکی از مرد راننده به بازپرس جنایی داد، با دستور قضایی مأموران تلاش برای یافتن این راننده را آغاز کردند تا این‌که با گذشت دو ماه از این ماجرا، راننده که تنها مظنون پرونده بود، چند روزپیش بازداشت شد.
او در بازجویی‌های اولیه مدعی بود که زن کشته شده را به‌عنوان مسافر سوار کرده و بعد از پیاده کردن وی متوجه جا ماندن کیف زن مسافر شده و با مدارک داخل آن خانه او را یافته و تحویل خانواده‌اش داده است. اما زمانی که مأموران خودروی او را مورد بررسی قرار دادند لکه‌های خون در آن کشف کردند. آنها لکه‌های خون را با گروه خونی مقتول مطابقت دادند که معلوم شد هردو گروه خونی یکی بوده و متعلق به زن کشته شده است.
تحقیقات از او ادامه داشت تا این‌که متهم 37‌ساله به افسر تحقیق گفت: زن جوان برای فروش کالایی نزدم آمد. بر سر قیمت کالا با هم درگیر شدیم که باعث زخمی‌شدن او در خودرو شد. بعد او از من خواست خودرو را در کنار جاده متوقف کنم که به محض توقف، او پیاده شد. کیفش در خودرو جاماند. من گوشی‌اش را شکستم تا کسی متوجه نشود من با او تماس داشته‌ام. کیف را به خانواده‌اش رساندم و بعد که به محل حادثه بازگشتم دیدم که او با خودروهای دیگر هنگام عبور از جاده تصادف کرده و فوت شده و من از ترس از محل دور شدم.
در حالی متهم این ادعا را مطرح کرده که شواهد نشان می‌دهد این زن به‌دست او به قتل رسیده است و عامل جنایت برای فرار از مجازات با صحنه‌سازی می‌خواهد مرگ او را تصادف جلوه دهد. تحقیقات از این مرد برای رازگشایی از این جنایت ادامه دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی