[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

فراخوان نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه، روزنامه شیراز نوین

جشنواره سراسری عکس شاهنامه با هدف ارج نهادن و پاسداشت جایگاه بلند حکیم سخن فردوسی و شاهکار بی‌مانندش شاهنامه، همچنین تأثیر جلوه‌های زیبای شاهنامه و نمود شاهنامه در زندگی اقوام ایرانی در گستره ایران بزرگ فرهنگی، هر دو سال یک بار از سوی باشگاه شاهنامه‌پژوهان، هفته نامه امرداد و باشگاه نقالان برگزار خواهد شد.
آخرین مهلت ارسال آثار پانزدهم خردادماه خواهد بود. پس از ارسال آثار به ایمیل جشنواره، ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد که به منزله دریافت آثار شما است، در غیر این صورت آثار دریافت نشده است و بار دیگر برای ارسال آن اقدام کنید.
موضوعات جشنواره
۱. آرامگاه فردوسی در توس
۲. تندیس‌های فردوسی در سراسر ایران و جهان
۳. نقاشی‌ها و آثار حجمی و محیطی برگرفته از شاهنامه
۴. نقالان و هنرهای نمایشی مرتبط با شاهنامه
۵. نمود شاهنامه در زندگی اقوام ایران در گستره ایران بزرگ فرهنگی
شرایط شرکت در جشنواره
۱. شرکت برای تمامی هنرمندان و دوستداران، آماتور و حرفه‌ای در این جشنواره آزاد است.
۲.عکس‌ها می‌توانند توسط دوربین عکاسی یا گوشی همراه ثبت شده باشند.
۳. هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر ۱۰قطعه عکس، به صورت سیاه و سفید یا رنگی به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
۴. عکس‌های ارسالی خود را با حروف انگلیسی و به ترتیب از شماره ۱ تا ۱۰ نام‌گذاری کنید. شماره عکس، نام عکس و مکان ثبت اثر نیز درج شود.
۵. شرکت کنندگان در جشنواره موظف‌اند به همراه ارسال فایل‌های عکس، یک فایل نوشتاری با مضمون مشخصات عکس، نام و نام خانوادگی، تحصیلات، کد ملی، نشانی، کدپستی، شماره تماس ثابت، تلفن همراه و مشخصات عکس (شماره عکس، نام عکس، زمان و مکان ثبت عکس و در صورت لزوم توضیح عکس) به نشانی ایمیل جشنواره ارسال نمایند. روشن است آثار شرکت کنندگان که فاقد این فایل نوشتاری باشد از جریان جشنواره و داوری حذف خواهند شد.
۶. آثار ارسالی باید فاقد هرگونه مهر، امضا و پاسپارتو باشند.
۷. شرکت کنندگان گرامی می‌توانند آثار خود را با مشخصات ۱۰۰۰پیکسل در ضلع بزرگ عکس و فشردگی ۷۲دی پی آی به نشانی shahnameh.negarkhane@gmail.com ارسال نمایند. روشن است درصورت پذیرش اثر از طرف دبیرخانه جشنواره، با صاحبان آثار منتخب تماس گرفته شده و سایز بزرگ عکس از آنها درخواست خواهد شد. فایل‌های ارسالی در این مرحله باید از کیفیت مطلوب برای چاپ حداقل در ابعاد ۳۰.۴۵ برخوردار باشند. در غیر این صورت آثار بی‌کیفیت از نظر فنی از جشنواره حذف خواهند شد.
۸. ویرایش عکس‌ها در حد متعارف مجاز بوده، اما عکس‌های hdr و دست‌کاری شده که جنبه سندیت عکس در آن مخدوش شده باشند پذیرفته نخواهد شد.
۹. رقابت بین تک‌عکس‌ها بوده و جشنواره از پذیرفتن مجموعه عکس معذور است.
۱۰. عکس‌های انتخاب شده توسط هیئت داوران در کتاب نفیسی به نام نگارخانه شاهنامه به چاپ خواهد رسید.
۱۱. علاوه بر کتاب، آثار پذیرفته شده چاپ و در نمایشگاهی عمومی در معرض دید مخاطبان و دوستداران قرار خواهند گرفت. این نمایشگاه برای فروش بوده و درآمد حاصل از آن در اختیار هفته‌نامه امرداد، باشگاه شاهنامه‌پژوهان و مؤسسه خیریه حامی کودکان سرطانی قرار خواهد گرفت.
۱۲. به کلیه عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه می‌یابد گواهی پذیرش در نمایشگاه و همچنین یک نسخه از کتاب جشنواره پیشکش خواهد شد.
۱۳. برگزارکنندگان جشنواره، حق استفاده از عکس‌های پذیرفته شده را در نشریات، مطبوعات، سایت‌های اینترنتی و دیگر موارد تبلیغاتی مرتبط با جشنواره دارا هستند.
۱۴. شرکت در جشنواره و ارسال آثار ازسوی هنرمندان به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات جشنواره است و تصمیم‌گیری درمورد مسائل پیش‌بینی نشده، به عهده برگزار کنندگان خواهد بود.
۱۵. کلیه حقوق آثار ارسالی باید متعلق به شخص شرکت کننده باشد و در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، شرکت کننده موردنظر از جشنواره حذف خواهد شد.
جوایز
پس از داوری آثار، جوایزی به شرح زیر به برگزیدگان اهدا خواهد شد: نفر اول: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، ده میلیون ریال جایزه نقدی؛ نفردوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، هفت میلیون ریال جایزه نقدی؛ نفرسوم: تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، پنج میلیون ریال جایزه نقدی. همچنین از سه هنرمند با اهدای لوح سپاس تقدیر خواهد شد.
هیئت داوران: مژگان طریقی، ابراهیم سیسان، عباس عربزاده، سعید کیایی، سوده حاجی کرم
دبیر جشنواره: کوروش جوادی
گاه‌شمار جشنواره
آخرین مهلت ارسال آثار تا بیست و پنج اردیبهشت، تمدید تا پانزدهم خردادماه، اطلاع‌رسانی عکس‌های پذیرفته شده تا ده تیرماه، برگزاری نمایشگاه و اهدای جوایز ده مهرماه. پشتیبان رسانه‌ای آناهید نیوز.
اطلاع‌رسانی جشنواره و اطلاعات بیشتر در سایت‌های Www.shahnamehpajohan.ir و Www.amordadnews.com 
ایمیل جشنواره Shahnameh.negarkhane@gmail.com

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی