[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۹
  • دوره جدید

اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس شعبه ویژه شهرداری راه‌اندازی می‌کند، روزنامه شیراز نوین

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز عنوان کرد: اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس شعبه ویژه شهرداری شیراز را راه‌اندازی می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، دکتر اسدی راه‌اندازی شعبه ویژه شهرداری شیراز در اداره کل ثبت اسناد و املاک استان فارس را زمینه‌ساز تسهیل و تسریع در تحصیل اسناد مالکیتی و تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند دانست.
وی با بیان اینکه راه‌اندازی شعبه ویژه می‌تواند موجب اصلاح فرایندها و تکمیل روند مستندسازی املاک و اسناد شود افزود: این شعبه می‌تواند ضمن بررسی مطالبات شهرداری از محل آرای کمیسیون‌های مختلف، زمینه افزایش درآمدهای پایدار شهرداری شیراز را فراهم کند.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با اشاره به لزوم ساماندهی، هماهنگی و نظارت بر ایستگاه‌های مخابراتی موسوم به آرتی‌کی و تأمین بستر لازم برای دسترسی آسان و بدون محدودیت به دیتای سایت‌های ایستگاهی گفت: پیشتازی فارس در برخورداری از استقرار ایستگاه‌های آرتی‌کی، بستر مناسبی را برای به‌روزرسانی و تکمیل بانک اطلاعات املاک در اختیار مدیریت شهری شیراز قرار داده است.
دکتر اسدی با اثربخش خواندن صدور اسناد تک‌برگی کاداستر در رونق سرمایه‌گذاری و جلوگیری از دست‌اندازی‌های غیر قانونی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به اهداف توسعه پایدار برنامه ششم توسعه، لزوم تأمین امنیت اسناد هویتی و مالکیتی و حذف فرآیندهای زائد و شفاف‌سازی امور، صدور اسناد تک‌برگی کاداستر توانسته است به‌عنوان ابزاری مهم، مدیریت شهری را در جهت تحقق اهداف خود یاری کند. وی به کاهش سهم 8درصدی درآمدهای حاصل از صدور اسناد مالکیتی کاداستر اشاره و تصریح کرد: انتظار داریم این موضوع با اهتمام اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس پیگیری و موانع موجود برطرف شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی