[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۸
  • دوره جدید

خدمات جمهوری اسلامی ایران به پناهندگان کم‌نظیر است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل گفت: خدمات دولت جمهوری اسلامی به پناهندگان با توجه به حجم گسترده حضور این افراد در کشور، در دنیا بی نظیر است.
خانم لالینی ویراسامی رئیس دفتر نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت سازمان ملل، روز شنبه در دیدار با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی فارس افزود: من و همکارانم در کشورهای زیادی خدمت کردیم و حجم و نوع خدمات به پناهندگان را از نزدیک مشاهده کردیم؛ ولی توجه دولت جمهوری اسلامی به پناهندگان در کشور ایران واقعاً بی نظیر بوده و در هیچ کشوری این حجم از خدمات را با توجه به محدودیت‌های موجود ندیدیم و این موضوع به دفعات در جلسات عنوان شده است.
خانم لالینی ویراسامی با توجه به ارائه اولویت‌ها و نیازهای استان فارس توسط مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس اضافه کرد: از زمان بازگشت به تهران تمام درخواست‌ها و نیاز‌های استان فارس به تناسب اولویت با برنامه زمان‌بندی مناسب انجام خواهد شد.
سازمان‌های بین‌المللی در سفر به استان‌ها به وظایف و وعده‌های خود عمل کنند
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری فارس در این دیدار گفت: سازمان‌های بین‌المللی به وظایف و وعده‌های خود در زمان حضور در استان‌ها بر اساس نیازمندی‌ها و اولویت‌های تعریف شده تا زمان حصول نتیجه پیگیری و عمل کند.
بهرنگ قربانی افزود: پناهندگان در جمهوری اسلامی از همان خدماتی (بهداشتی، درمانی، آموزشی و...) که شهروندان ایرانی استفاده می‌کنند، بهره می‌برند و هیچ تفاوت و تمایزی در خدمات‌رسانی وجود ندارد.
وی ادامه داد: در همین راستا مراکز درمانی و آموزشی ما جهت خدمت‌رسانی شایسته به پناهندگان هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوند که البته کمک‌هایی از طریق سازمان ملل انجام می‌شود، ولی پاسخ‌گوی نیازهای جامعه پناهندگان در استان نیست و نیازمند نگاه ویژه و تخصیص بودجه‌های بیشتری در حوزه آموزش و سلامت پناهندگان است.
قربانی در ادامه خواستار توجه سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ایران در زمینه بازگشت داوطلبانه و پایدار اتباع خارجی به کشورشان شد و گفت: ضمن ارائه خدمات مناسب به پناهندگان در زمان حضور در کشور ایران، هم‌زمان نیز باید زمینه توانمندسازی این افراد جهت بازگشت به کشورشان دنبال شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی