[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۳
  • دوره جدید

وعده تولید ۷۳۰۰ ساعت پویانمایی طی ۵ سال آتی، روزنامه شیراز نوین

مسئول راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران گفت: اگر هم‌افزایی به معنی واقعی کلمه ایجاد شود، می‌توانیم تولید ۷۳۰۰ ساعت پویانمایی را با برنامه دقیق محقق کنیم.
به گزارش ایسنا، فرزانه فخریان با اشاره به اینکه دولت تا امروز در فضای حاکمیت نهاد مستقل تنظیم‌گر حامی و ناظر در حوزه‌ پویانمایی نداشته است، اظهار کرد: در برنامه هفتم توسعه این دقت صورت گرفته است که دولت نیازمند تمرکزی است تا با تولید ۷۳۰۰ ساعت پویانمایی میزان تولیدات این حوزه را در کشور، طی پنج سال افزایش دهد.
او این موضوع را تلنگر و محرکی برای بنیاد ملی پویانمایی عنوان و بیان کرد: بنیاد ملی پویانمایی با وظیفه مشخصِ حمایت، ایجاد موقعیت و شرایط تولید انبوه، حرفه‌ای و گسترده‌ در کل کشور، فعالیت خود را شروع کرد.
مشاور وزیر در امور کودک و نوجوان با اشاره‌ به اینکه سال‌های گذشته در نهادهای مختلفی مجموعه‌های تولیدکننده و حمایت‌کننده‌ای بوده‌اند، افزود: این نهادها مسئولیت تأسیس مجموعه‌ای که بتواند به افراد فعال یا علاقه‌مند در این حوزه راهبری کمک کرده و پاسخ‌گوی مطالبات مردم در این زمینه باشد و به‌صورت خاص ازسوی مجلس صورت گرفته باشد، را برعهده نگرفته‌اند.
او ادامه داد: قرار نیست نهادی که در دولت تأسیس می‌شود و به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم وظیفه‌ای را برعهده می‌گیرد در فضای رقابتی با بخش خصوصی قرار بگیرد. بنیاد ملی پویانمایی، همان‌طور که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید داشته است، تنظیم‌گر، حامی، ناظر و کمک‌کار به فعالین این حوزه جهت پیشبرد اقداماتشان است.
مسؤل راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران با تأکید براینکه بنیاد وظیفه تولید مستقیم ندارد، تصریح کرد: طبیعتاً در بعضی از حوزه‌ها در حد الگو و نمونه‌سازی وارد می‌شویم. وظیفه مهم ما فراهم کردن راه در جهت کمک به تولید ۷۳۰۰ ساعت پویانمایی است، انجام این وظیفه در توان یک بخش خاص نیست و همه باید کمک کار تحقق این موضوع باشند.
او تکلیف مشخص شده ۷۳۰۰ ساعت در برنامه هفت ساله توسعه توسط مجلس شورای اسلامی را تکلیف بسیار سنگینی برشمرد و بیان کرد: این وظیفه مطابق با شرایط امروز وضعیت تولید پویانمایی ما نیست. در بندالحاقی آن وظایفی در حوزه‌های زیرساختی، گمرک، سخت‌افزار، نرم‌افزار و ایجاد پارک‌های علمی و فناوری به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم برای نهادها و وزارتخانه‌های مختلف ازجمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقتصاد و دارایی، معاونت علمی ریاست‌جمهوری و نهادهای مختلف، در نظر گرفته شده است.
فخریان ادامه داد:  اگر این هم‌افزایی را به معنی واقعی کلمه نه فقط به آن شکل که در اسناد به‌عنوان هم‌افزایی نوشته می‌شود، ایجاد شود، خواهیم توانست تولید ۷۳۰۰ ساعت را با برنامه دقیق محقق کنیم.
بنابر اعلام روابط‌عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی او تأکید کرد: نمی‌توانم به‌صورت معلوم مشخص کنیم که ۷۳۰۰ ساعت در این پنج سال به چه میزان نتیجه بخش خواهد بود. به‌جز همکاری‌های اعلام شده، کارهای زیربنایی دیگری مانند موضوع آموزش، تربیت نیروی انسانی علاقه‌مند به موضوع و حساس به رشد و تأثیرگذاری این فضا باید انجام شود و این یک چرخه است.
مسئول راه‌اندازی بنیاد ملی پویانمایی ایران در پایان وظیفه‌ مشخص شده در برنامه هفتم و برنامه مشخص بنیاد ملی پویانمایی را محدود شده در حوزه‌ سینما ندانست و تصریح کرد: سینما توان پوشش همه‌ این فضا را ندارد. مردم فقط مخاطب سینما نبوده و مخاطب مجموعه‌های تلویزیونی، فضای آموزش و درک عمومی نسبت به فرهنگ عمومی هستند و با توجه به این موضوع نیازمند تولیدات پویانمایی در فضای متناسب هستیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی