[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۵
  • دوره جدید

کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد، روزنامه شیراز نوین

بیشتر افراد فکر می کنند هنگام دوش گرفتن نیازی نیست مسائلی را رعایت کنند، اما بعضی عادات نادرست در هنگام دوش گرفتن می تواند سلامتی پوست و مو را به خطر بیندازند.
بعضی از کارها در هنگام دوش گرفتن هستند که فکر می‌کنید کارهای مفیدی برای شما هستند، اما سلامتی شما را به خطر می‌اندازند و سبب حساس شدن بدن و موی شما می‌شود. پس لازم است با کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد آشنا شوید تا بعد از این بتوانید سلامتی خود را تضمین کنید. در ادامه با لیست کارهایی که در هنگام دوش گرفتن نباید انجام داد آشنا می شوید.
هر روز بدن را لایه‌برداری می‌کنید
شاید فکر کنید استفاده روزانه لیف و مصرف مواد لایه‌بردار و شامپوهای لایه‌بردار برای پاک‌سازی و سلامت پوستتان مفید است، اما اصلاً اینطور نیست. شست‌وشوی زیاد و پاک‌سازی دائمی باعث می‌شود پوستتان حساس‌تر شود و به همین ترتیب آلودگی‌ها و باکتری‌ها را بیشتر جذب کند. هر چند روز یک بار از لیف استفاده کنید. لایه برداری هر روزه برای پوست‌های خشک نیز بسیار آسیب رسان است و باعث ایجاد حساسیت و خشکی بیشتر پوست می شود. یک بار لایه برداری پوست در هفته کافی است، پس لازم نیست هر روز لیف بزنید.
موها را بدون اینکه شانه بزنید می‌شویید
اگر می خواهید مانع شکنندگی و ایجاد موخوره در موهایتان شوید، قبل از شست و شوی مو آن را کاملاً شانه کنید. این کار برای پیشگیری از گره‌های مو هنگام استفاده از شامپو لازم است. همچنین برای استفاده از نرم کننده‌ها می توانید آن را با یک مسواک روی انتهای مو بمالید و به این ترتیب گره‌های مو را با ملایمت باز کنید.
هنگام دوش مسواک می‌زنید
اگرچه با این کار در زمان صرفه جویی کرده اید و هم‌زمان چند کار را انجام داده اید، اما این باعث می شود توجه کافی و زمان لازم را صرف شست و شوی دندان نکنید. برای شستن دندان بهتر است از مسواک‌های برقی استفاده کنید و حداقل دو دقیقه مسواک بزنید. این کاری است که زیر دوش ممکن نیست.
پاها را زیر دوش شیو می‌کنید
اگر لازم است پا یا دست‌ها را شیو کنید نباید این کار را در ابتدای حمام انجام بدهید. این کار را پس از شست و شوی کامل بدن و زمانی که بدن زیر آب گرم آماده شد انجام بدهید. با این روش پوست به راحتی شیو می شود و التهاب و قرمزی ایجاد نمی‌شود.
هر روز موها را می‌شویید
هرچقدر بیشتر موها را بشویید موها چرب تر می شوند، چون پوست سر پس از شست وشو شروع به تولید چربی بیشتر برای موها می کند. بهتر است هر دو یا سه روز یک بار موها را بشویید. با این کار چربی طبیعی مو حفظ می شود و موها درخشان‌تر و سالم‌تر خواهند ماند.
با آب داغ دوش می‌گیرید
هیچ چیز دلپذیرتر از دوش آب گرم نیست به ویژه در فصل‌های سرد. اما آب داغ باعث ایجاد اگزما، خشکی پوست، خارش و التهاب می شود. از آب ولرم استفاده کنید تا سلامت پوستتان به مرور زمان از دست نرود.
موها را با شدت خشک می‌کنید
فشار شدید به موها با حوله برای خشک کردن مو یک اشتباه رایج است. این کار باعث شکنندگی و آسیب به فولیکول‌های مو می‌شوند. خشک کردن پوست و مو با شدت و فشار باعث خشکی و خارش در پوست سر و اندام می شود. حوله را به آرامی روی موها قرار دهید و بدنتان را نیز با ملایمت خشک کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی