[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

رئیس‌جمهور: نیاز کشور به برنج به‌روزرسانی شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور: 
نیاز کشور به برنج 
به‌روزرسانی شود
 
 نشست پیگیری موضوع‌های ویژه استان مازندران از جمله «رفع موانع افزایش تولید و حرکت به سمت خودکفایی برنج»، «مولدسازی پلاژهای دولتی»، «توسعه زیرساخت‌های بنادر استان»، «کالاهای رسوبی در گمرکات» و «مسائل تالاب میانکاله» با حضور رئیس‌جمهور در محل استانداری برگزار شد.
به گزارش ایرنا، در این نشست ابتدا موضوع تقویت و حمایت از برنج‌کاران مازندرانی و رفع موانع افزایش تولید و حرکت به سمت خودکفایی در تولید برنج مورد بحث و بررسی قرار گرفت و وزیر جهاد کشاورزی در گزارشی از میزان تولید برنج و میزان نیاز سالانه برنج کشور، از تدوین طرحی جامع برای خودکفایی در تولید برنج خبر داد. وزیر جهاد کشاورزی در گزارش خود تأمین‌نشدن اعتبار لازم برای تسطیح و زهکشی شالیزارها، سیاست‌گذاری‌ نادرست واردات برنج در سال‌های گذشته، نیاز به تأمین به موقع نهاده‌ها و به‌روزرسانی ابزارآلات و تجهیزات در فرآوری برنج را از جمله موانع پیش‌روی خودکفایی تولید این محصول راهبردی در کشور برشمرد.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این نشست پس از شنیدن دیدگاه‌ها و پیشنهادهای حاضران در نشست به وزیر جهاد کشاورزی دستور داد، با محاسبه دقیق و به‌روزرسانی آمار میزان نیاز کشور به برنج، میزان تولید این محصول در کشور و میزان مورد نیاز برای واردات، زمینه لازم برای اعمال محدودیت هوشمند در واردات برنج را فراهم کنند. همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه از سوی رئیس‌جمهور مکلف شدند روش‌های تأمین مالی برای تقویت زیرساخت‌های مورد نیاز برنج‌کاران و اجرای طرح جامع وزارت جهاد کشاورزی را از منابع داخلی و خارجی بررسی و برای جمع‌بندی و تصویب به دولت ارائه کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی