[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۰
  • دوره جدید

مسواک معمولی بهتر است یا برقی؟، روزنامه شیراز نوین

رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در خصوص اینکه؛ از مسواک معمولی استفاده کنیم یا برقی، نکاتی را متذکر شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پروین باستانی رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت با اشاره به اجرای پویش‌ملی سلامت دهان و دندان با شعار «دهان دریچه سلامت» به همه افراد جامعه (کودک و بزرگ‌سال) توصیه کرد برای حفظ سلامت دهان و دندان خود روزانه حداقل دو‌بار از مسواک و یک‌بار از نخ‌دندان استفاده کنند.
وی تأکید کرد: مسواک زدن باید یک‌بار قبل از خواب شبانه و یک‌بار نیز در طول روز انجام شود و به‌طور معمول هر بار حدود دو دقیقه مسواک زدن طول بکشد.
به گفته باستانی، تمیز کردن دندان‌های کودکان باید از زمان مشاهده اولین دندان شیری در دهان آن‌ها آغاز شود. برای این کار می‌توان از گاز استریل یا پارچه تمیز، مسواک نرم یا مسواک انگشتی استفاده کرد.
وی تأکید کرد: پس از رویش دندان‌های خلفی (عقبی) کودک دیگر نباید از گاز یا پارچه برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده کرد بلکه باید مسواک نرم را به کار برد.
به گفته این دندانپزشک، تا زمانی که کودک به تنهایی قادر نیست به روش صحیح دندان‌هایش را مسواک بزند باید با کمک و نظارت والدین مسواک زدن انجام شود.
رئیس گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در صورتی که مسواک زدن به روش صحیح انجام شود هر دو نوع مسواک (معمولی یا برقی) مؤثرند و نکته مهم این است که به طور مرتب و به شیوه صحیح لثه و دندان‌ها تمیز شوند.
به گفته وی، در صورتی که افراد به هر علتی در نگه‌داشتن دسته مسواک مشکل داشته باشند، می‌توان از وسایل کمکی برای نگه‌داشتن مسواک یا از مسواک برقی استفاده کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی