[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۶۴
  • دوره جدید

درختان در امان هستند، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: در دوره‌ای در کلان شهر شیراز بالغ بر 3هزار هکتار باغ داشتیم و در حال حاضر این میزان به هزار هکتار رسیده است، اما در دوره فعلی شهرداری شیراز حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است و شهرداری محکم ایستادگی کرد.
 تعامل دادگستری با مدیریت شهری
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی ظهر  یکشنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه در یکصدوپنجاه‌وچهارمین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: تعامل دادگستری کل استان فارس با سازمان‌های تابعه با شورای اسلامی  و شهرداری شیراز یک تعامل بسیار خوب و منطقی، ضابطه‌مند و رو به پیشرفت است. وی با اشاره به اینکه ارتباط با رئیس شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز برقرار است و جلسات دو و چندجانبه با اعضا صورت می‌گیرد، افزود: انضباط شهری بسیار خوب است و این انضباط روزبه‌روز در حال تکمیل است؛ همه باید تلاش کنیم تا کلان‌شهر شیراز، از حیث زیست‌محیطی و پاکیزگی شهر سر سبد کشور، باشد. رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به فعالیت مراکز شوق زندگی در زمینه فعالیت جمع‌آوری معتادین متجاهر، کودکان کار، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست، تصریح کرد: این مراکز با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز ایجاد شده است.
 حمایت از مصوبات قانونمند
حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: در تدوین مصوباتی که شورای اسلامی شهر دارد، حمایت قانونی خواهیم کرد و پرونده‌های حقوقی و کیفری شهرداری را خارج از ضابطه رسیدگی خواهیم کرد تا حقی از شهروندان ضایع نشود. وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم تدوین و تعریف مصوبات به سمت و سویی باشد که به حریم شهر شیراز و نقاط محروم این کلان‌شهر و حریم شهر شیراز توجه بیشتری شود و در این زمینه نیز دادگستری کل استان فارس آمادگی کامل به جهت همکاری دارد. رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین اضافه کرد: در خصوص سامان‌دهی امور شهری همچون ساخت و سازها این انتظار را داریم تا در شهری که بیش از یک قرن شهرداری دارد، ساخت و ساز غیرمجاز نباید در آن صورت گیرد و با توجه به اینکه در کمیسیون ماده 100 ساخت و سازهای غیرمجاز تعیین تکلیف شده، انتظار است تا اقدامات هرچه زودتر برای ساختمان‌های ناایمن اجرا شود.
 انتظار برای سامان‌دهی ترافیک شهری
حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: سامان‌دهی ترافیک شهری یکی از انتظارات ماست و در این خصوص انتظار می‌رود تا در حوزه حمل و نقل این موضوع در دستور کار باشد و توسعه خطوط مترو و استفاده از اتوبوس‌های برقی نیز مد نظر باشد تا هوای پاک شیراز حفظ شود. وی همچنین به موضوع حفاظت از باغات قصرالدشت تأکید ویژه داشت و ادامه داد: در دوره‌ای در کلان‌شهر شیراز بالغ بر 3هزار هکتار باغ داشتیم و در حال حاضر این میزان به هزار هکتار رسیده است، اما در این دوره از شهرداری حتی به یک متر از باغات تعرض نشده است و شهرداری شیراز محکم ایستادگی کرد. کمک به رفع معضلات زیست‌محیطی یکی دیگر از درخواست‌های رئیس کل دادکستری استان فارس بود و وی در این خصوص تأکید کرد: با توجه به اینکه اقدامات بسیاری نسبت به رفع بوی نامطبوع اطراف رودخانه چنار راهدار صورت گرفته است، طی دو هفته آینده این معضل بزرگ رفع می‌شود. حجت‌الاسلام موسوی افزود: کمک به راه‌اندازی میدان میوه و تره‌بار مرکزی، واحدهای تولیدی صنعتی و فاضلاب‌های شهری، جزو برنامه‌های مد نظر است که اعضای شورای اسلامی شهر باید به آن نظارت داشته باشند تا شهرداری شیراز نسبت به پیگیری این موضوعات اقدام کند. 
 الزام جمع‌آوری معتادین متجاهر
وی تصریح کرد: جمع‌آوری معتادین متجاهر در سطح شهر چهره بسیار نازیبایی ایجاد کرده است و البته جمع‌آوری صورت گرفت، اما از سایر شهرها به شیراز آمده‌اند؛ لذا شهرداری باید نسبت به این موضوع اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد و شورای اسلامی شهر شیراز به این موضوع نظارت داشته باشد تا این معضل رفع شود. رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: انتظار داریم توجه ویژه به امور فرهنگی و مذهبی مد نظر باشد و با توجه به جایگاه شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و بودجه ویژه‌ای که به امور فرهنگی شهر اختصاص می‌یابد باید نگاه ویژه به این حوزه داشت. حجت‌الاسلام موسوی همچنین تأکید کرد: باید به سامان‌دهی امور شهری همچون معضل سد معبر که در برخی معابر شهر قابل قبول نیست، اهتمام ویژه داشت تا این معضل برطرف شود. وی اضافه کرد: دادستان و معاونان دادستان دادگستری کل استان و سازمان‌های تابعه آمادگی دارند تا در کمیسیون‌های شهر حاضر شوند تا در مواردی که نیاز است برای تسهیل در امور شهری کمک کنند.
 سامان‌دهی مناطق اطراف حرم‌های مطهر
رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین در این جلسه شورای اسلامی شهر شیراز درخواست کرد که نسبت به سامان‌دهی مناطق اطراف حرم‌های مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، حضرت سید علا‌الدین حسین(ع) و علی‌بن حمزه(ع) اقدام شود و دادگستری کل استان فارس این آمادگی را دارد تا در چارچوب مقررات و قانون کمک کند تا با تلاشی که شورای اسلامی ششم و شهرداری شیراز دارد، پیشبرد بهتر امور صورت گیرد. حجت‌الاسلام موسوی همچنین از شهردار شیراز و معاونان وی به جهت برنامه‌ریزی بسیار مناسب و مطلوب برای کلان‌شهر شیراز قدردانی کرد که این شهر هم‌اکنون به‌عنوان یک شهر آبرومند برای شهروندان تبدیل شده است. وی در پایان تأکید کرد: در کمیسیون تطبیق، قضات حاضر هستند و در مصوبات باید دقت فراوانی شود. گفتنی است، در این مراسم همچنین شهردار شیراز درگذشت مدیر باتخصص و باتجربه مجموعه مدیریت شهری، مرحوم رضا مسعودی، شهردار منطقه پنج شیراز را تسلیت گفت و اظهار کرد: پیرو موضوعات مطرح‌شده، همچون سامان‌دهی سد معبر، ترافیک، محرومیت‌زدایی، مسائل فرهنگی اطراف حرم‌های مطهر و معتادین متجاهر به زودی گزارش عملکرد اقدامات صورت‌گرفته از سوی مجموعه مدیریت شهری ارائه خواهد شد. 
در ادامه این جلسه همچنین به مناسبت 27 اردیبهشت، روز روابط عمومی از سوی شورای اسلامی شهر شیراز و مجموعه شهرداری شیراز با حضور شهردار شیراز، رئیس شورا و سیزده عضو شورای اسلامی شهر شیراز، از کارکنان روابط عمومی شورای اسلامی شهر، شهرداری مناطق یازده‌گانه و کارکنان روابط عمومی‌های سازمان‌ها و معاونت‌های تابعه شهرداری شیراز تقدیر به عمل آمد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی