[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۸۳
  • دوره جدید

رئیس اداره طرح و برنامه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس منتخب انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان ایران شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

محسن مسعودی در دومین مرحله از انتخابات نمایندگان برگزیده فرهنگیان استان‌های کشور در صندوق ذخیره فرهنگیان که در تهران برگزار گردید، به عنوان بازرس هیئت امنای این صندوق انتخاب شد.
به گزارش شیرازنوین و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مرحله دوم انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، طی روز‌های ۲۳ و ۲۴اردیبهشت ماه ۹۷در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد. در این مرحله ۸۳نفر از منتخبان مرحله اول در مدت ۵دقیقه برنامه‌های خود را برای حضور در این هیئت ارائه دادند.انتخابات هیئت امنای این صندوق  منطبق بر اساس نامه جامع صندوق ذخیره فرهنگیان و با توجه به اختیارات وزیر آموزش و پرورش برگزار و بر اساس آن، سه نفر از اعضای هیئت امنای این صندوق از طریق رأی مستقیم فرهنگیان عضو صندوق انتخاب شدند. در انتخابات یاد شده که با حضور ناظران، اصحاب رسانه و اعضای ستاد راهبردی انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان کشور برگزار شد، لیلا نظرپور و امین‌الله سالاری به عنوان  نماینده فرهنگیان و همکار فرهنگی محسن مسعودی شاغل در اداره کل آموزش و پرورش فارس  نیز با ۲۱رأی به عنوان بازرس در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان انتخاب شدند. در مرحله اول این انتخابات، در مجموع ۳هزار و ۵۵۷نفر از فرهنگیان عضو صندوق ذخیره از سراسر کشور، نامزد حضور در انتخابات شدند که از استان فارس نیز ۱۷۶نفر از فرهنگیان برای حضور در این انتخابات آمادگی خود را اعلام کرده بودند.
انتخابات صندوق ذخیره، اولین انتخابات سراسری بین فرهنگیان کشور بود
در تکمیل این خبر، خبرنگار شیرازنوین ضمن گفتگوی تلفنی با محسن مسعودی و تبریک این انتخاب ارزشمند به او در سمت بازرس هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان، از وی خواست اطلاعات تکمیلی در این رابطه را به خوانندگان گرامی و مخاطبان فرهنگی ارائه دهد. مسعودی در این‌باره اظهار داشت: ضمن تقدیر و تشکر از همه فرهنگیان استان فارس به جهت حضور در انتخابات اولیه صندوق و قدردانی‌ها از حمایت عزیزان فرهنگی از اینجانب لازم است عرض نمایم این اولین انتخاباتی بود که به طور سراسری بین فرهنگیان کل کشور برگزار شد و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از آن شد و لازم است به همه همکاران فرهنگی خود بابت حضور در این انتخابات که مشق دموکراسی در بین جامعه فرهنگیان بود تبریک بگویم. وی گفت: بی‌‌اعتمادی همکاران فرهنگی به صندوق، یکی از مشکلات جدی بین فرهنگیان در سال‌های اخیر بود و ما باید در گام نخست تلاش کنیم با شفاف‌سازی فعالیت‌های این صندوق، اعتماد از بین رفته فرهنگیان عزیز را به این صندوق بازگردانیم.
بازگشت اعتماد فرهنگیان به صندوق، مهم‌ترین دلیل برگزاری این انتخابات بود
بازرس هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان کشور در ادامه افزود:‌ برگزاری انتخابات صندوق ذخیره و انتخاب دو عضو و یک بازرس از جامعه فرهنگیان به ابتکار وزیر آموزش و پرورش، اولین قدم برای بازگشت اعتماد فرهنگیان به صندوق ذخیره بود. فرهنگیان علاقه داشتند چندتن از همکارانشان در هیئت امنا حضور داشته باشند و از امروز نیز من و دیگر منتخبان، تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا اعتماد از دست رفته را به صندوق بازگردانیم.
پذیرای نظرات و پیشنهادات همکاران فرهنگی درجهت بهبود صندوق ذخیره هستم
این مقام مسئول در صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار امیدواری کرد: حضور در چنین تشکل‌ها و مجامعی اگر به قصد خدمت و پیگیری امور همکاران باشد، خوب و ارزشمند است. شخصاً معتقدم تا همراهی و همفکری همه نخبگان اجتماعی و صاحب‌نظران فرهنگی و کارشناسان امر مهم و مقدس و مبارک تعلیم و تربیت در میان نباشد، هیچ کمکی نمی‌تواند به ارتقای کمی و کیفی نهاد آموزش و پرورش کند؛ لذا از عموم همکاران فرهنگی خود تقاضامندم در این خصوص به ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده برای پیشبرد امور و اهداف صندوق ذخیره فرهنگیان استان و کشور اقدام نمایند. گفتنی‌ست محسن مسعودی با ۲۷سال سابقه درخشان خدمت در مناصب گوناگون اداری و آموزشی، دارای مدرک کارشناسی ارشد روان‌شناسی است و هم‌اینک در سمت ریاست اداره طرح و برنامه اداره کل آموزش و پرورش فارس مشغول خدمات خالصانه به عموم فرهنگیان شیراز و فارس است. روزنامه شیرازنوین با قدردانی از حضور پرشور فرهنگیان سراسر ایران در انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و انتخاب نمایندگانشان در این صندوق، ضمن تبریک این انتخاب میمون و مبارک، توفیقات روزافزون الهی را برای محسن مسعودی در جهت دفاع و پیگیری مطالبات به‌حق فرهنگیان خدوم و دلسوز از صندوق ذخیره فرهنگیان کشور خواهان است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی