[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نجات جان نگهبان در آخر هفته پرحادثه شیراز، روزنامه شیراز نوین

9‌عملیات اطفایی در آخر هفته گذشته با تلاش آتش‌نشانان مصدومی‌ بر‌جای نگذاشت.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی، در اولین ساعات از بامداد جمعه آتش زدن چوب و ضایعات در محدوده کمربندی منتهی به سلطان‌آباد شیراز منجر به حریق کانکس و به خطر افتادن جان یک نگهبان شد.
در این حادثه که با سرعت عمل و حضور به موقع آتش‌نشانان ایستگاه 17 در محل آتش‌سوزی همراه بود، سوزاندن مقادیری چوب و ضایعات در مجاورت کانکس نگهبانی، منجر به سرایت آتش به داخل کانکس و تهدید جان نگهبانی شد که همان زمان درون کانکس در حال استراحت بود.
محمود محمدی‌فرد فرمانده این عملیات ضمن اعلام خبر اطفای کامل این حریق و نجات جان نگهبان، حجم زیاد دود و آتش و نیز اتصالی جعبه برق درون کانکس را از ویژگی‌های این حادثه اعلام کرد و از شهروندان شیرازی خواست تا برای جلوگیری از وقوع حوادثی مشابه‌، از آتش زدن ضایعات، چوب و خاشاک به منظور از میان بردن آنها اجتناب کنند.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی، در دو روز گذشته و در محدوده بلوار احمد‌بن‌موسی و خیابان حضرتی، به ترتیب حریق ضایعات درون زمین محصور و آتش‌سوزی مخروبه در اثر سرایت آتش 700‌کیلوگرم ضایعات به همراه خارو خاشاک به مرکز 125‌گزارش شد، که با عملیات مناسب آتش‌نشانان ایستگاه‌های 3 و 11 مهار و اطفا شد.
همچنین عصر پنجشنبه، آتش گرفتن یک خودروی اسقاطی پارک شده در کنار خیابان در محدوده بلوار رحمت منجر به حریق سطل بازیافت مجاور خود در پیاده‌رو شد.
فرمانده عملیات ایستگاه 19 در توضیح این حادثه گفت: ساعت 18:57 پنجشنبه حریق خودروی اسقاطی گزارش شد که در اثر سرایت آتش به سطل بازیافت مجاور، حجم انبوهی از دود و آتش را در اطراف خود ایجاد کرده بود که در نهایت با تلاش آتش‌نشانان به صورت کامل مهار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی