[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۵۵
  • دوره جدید

پیشکسوتان در موفقیت‌های ورزشی نقش دارند ، روزنامه شیراز نوین

فرمانده سپاه فجر فارس با اظهار اینکه تکریم و تجلیل از پیشکسوتان عرصه ورزش از رسالت‌های مهم مدیران است،‌ گفت: بدون تردید ‌استفاده از دانش و تجربیات پیشکسوتان، موفقیت‌های ورزشی به دنبال خواهد داشت.  
سردار یدالله بوعلی روز دوشنبه در دیدار با غلام پیروانی پیشکسوت فوتبال که دوران نقاهت را سپری می‌کند،‌ اظهار کرد:‌ جایگاه فجر در لیگ دسته یک فوتبال، نشاط و امید به دنبال داشته است. او با بیان اینکه مزین شدن عنوان تیم فوتبال فجر شهید سپاسی به نام شهید، یک افتخار است، گفت: هم‌اینک این تیم جایگاه مناسبی در جدول لیگ دسته یک دارد؛ برای همین هم در جامعه نشاط و امیدآفرینی ایجاد شده و بسیاری به ویژه هواداران فجر خوشحال هستند.
تیم‌های پایه فجر، تداعی‌کننده دوران سازندگی در این باشگاه
همچنین مدیرعامل باشگاه فجر شهید سپاسی در این دیدار با بیان اینکه ارتباط بسیار خوب و صمیمانه‌ای بین پیشکسوتان و کادر مدیریتی باشگاه وجود دارد،‌ بیان کرد:‌ باشگاه در زمینه تیم‌های پایه اقدامات بسیار خوب و تأثیرگذاری در استان فارس انجام داده است.
محمدحسین مفتاحی ادامه داد: نتیجه کار روی پایه‌ها موجب شده شمار زیادی استعدادهای برتر استان به تیم بزرگسالان این باشگاه معرفی شوند.
حال غلام پیروانی، پیشکسوت فوتبال خوب است
به گزارش ایرنا، یازدهم اسفند ۱۴۰۲ بود که غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال کشور در یکی از بیمارستان‌های شیراز تحت عمل جراحی گوارشی قرار گرفت و هم‌اینک در منزل دوران نقاهت را پشت سر می‌گذارد و با روحیه بالا پذیرای جامعه ورزش است و شعرهایش همچنان ادامه دارد.
کارنامه غلام پیروانی
غلامحسین پیروانی که متولد ۱۳۳۴ در شیراز است، فوتبالش را از زمین خاکی محله فخرآباد شیراز شروع کرد و سپس در ایام جوانی به تیم برق شیراز پیوست و تا پایان بازیگری هم در این باشگاه ماند و از فوتبال خداحافظی کرد و به جرگه مربیان پیوست.
پیروانی،‌ کاپیتان تیم ملی امید، جوانان و برق شیراز را هم برعهده داشته و با تیم ملی امید در دهه ۵۰ جام قهرمانی مسابقات چندجانبه در ورزشگاه ارتش شیراز و با حضور تیم‌ها و بازیکنان مطرح آن دوران اروپا را بالای سر 
برد.
او پس از دوران بازی، در تیم‌های ملی امید، برق شیراز،‌ فجر شهید سپاسی،‌ صنعت نفت آبادان و ابومسلم خراسان سابقه مربیگری دارد و در دورانی که در فجر کار می‌کرد، این باشگاه به عنوان کارخانه سازندگی بازیکن در کشور معرفی شد و بسیاری از این باشگاه روانه تیم‌های ملی،‌ استقلال،‌ پرسپولیس و سایر تیم‌های مطرح کشور شدند و هنوز هم در لیگ برتر دارند بازی می‌کنند. پیروانی هم‌اینک هم مدیر فنی باشگاه مهر عظام فارس را برعهده دارد و تجربیات خود را در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی